Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Nastavení semaforu u Masarykova nádraží"

Jana Bočková
30 30.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

zaslala jsem Ing. Davidu Nováčkovi a později i p. Miroslavu Rajchartovi následující žádost:

Dobrý den pane inženýre,

byla jsem na Vás odkázána, že semafory na Praze 1 patří do Vaší agendy.
Jedná se mi o nastavení semaforu na přechodu od Masarykova nádraží směrem k Hybernské ulici a samozřejmě naopak.
Tento semafor je dlouhodobě nastaven na velmi krátkou dobu (ačkoliv auta projíždějící Hybernskou ulicí mají stále zelenou) s tím, že pokud projíždí tramvaj od Dlážděné ulice do stanice Masarykovo nádr., nám, chodcům již na zmíněném přechodu „naskočí“ zelená, ovšem nemůžeme přecházet kvůli projíždějící tramvaji a poté jsme schopni udělat maximálně dva kroky a již padne červená.
Pokuste zařídit delší dobu pro chodce, rozhodně se nám nechce pak rychle dobíhat přes křižovatku a poskakovat na přechodu jak srnky.

Ovšem ani jeden s pánů vůbec nekomunikuje, žádnou reakci jsem neobdržela, telefon nezvedají, tak nevím, co si o vytíženosti obou úředníků mám myslet. Každopádně k žádné nápravě nedošlo, naopak mi připadá, že se doba pro přecházení ještě zkrátila. Mám si to vysvětlit tak, že jsou v tomto směru chodci diskriminováni? Navrhovala jsem, ať si někdo z Magistrátu udělá šetření na místě samém a vyzkouší si, jaké to je, přecházet v těchto místech.
Děkuji.

Odpověd

27.03.2015

Vážená paní Bočková, Váš podnět, který se týká nastavení světelného signalizačního zařízení u Masarykova nádraží, jsem postoupil kolegům z Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Z jejich vyjádření cituji: "Křižovatka Havlíčkova – Hybernská je řízena již desítky let a problém s přecházením přes Havlíčkovu ulici je popsán poprvé. Doba mezi koncem volna pro tramvaje a začátkem volna na tomto přechodu je 13 sekund, což je zcela v souladu s platnou legislativou a dle námi prováděných místních šetření je vyhovující. Pokud ojediněle dojde k porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích (např. vjetí řidiče do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže je nucen zastavit vozidlo v křižovatce) nelze to řešit světelnou signalizací. Dále uvádíme, že dle zmíněného zákona zelená pro chodce neslouží k přejití celého přechodu, nýbrž pouze ke vstupu chodce do vozovky. To platí i pro chodce, který vstoupil do vozovky v poslední sekundě své zelené a přechází tak již téměř celý přechod na červenou. Signál pro chodce se znamením Stůj (červená) znamená, že chodec nesmí vstupovat do vozovky, nikoli dokončovat přecházení. Žádný chodec, který začne přecházet v době svého volna, a to i v jeho poslední vteřině, nemusí zvyšovat rychlost chůze nad běžných 5km/h, neboť má zajištěno bezpečné dokončení přecházení." Pro případné podrobnosti se prosím obraťte přímo na TSK, úsek dopravního inženýrství. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné