Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Ceny pronájmů městských bytů"

Ondřej Tollinger
14 14.03.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Lacko,

rád bych se zeptal zda je možné poskytnout (pro studijní účely) informaci za kolik jsou v současné době pronajímány městské byty.
Stačí mi průměrná přibližná cena pro jednotlivé městské části (Praha 1 až Praha 10) za 1 m2.
Děkuji.

S pozdravem Bc. Ondřej Tollinger

Odpověd

17.10.2016

Vážený pane Tollingere,

byty hl. m. Prahy nesvěřené Statutem hl. m. Prahy jsou pronajímány za nájemné stanovené Radou hl. m. Prahy pro konkrétní domy s výjimkou bytů pronajatých formou výběrového řízení (tj. zejména byty v v Praze 1 a 2 a byty „malometrážní“). Obecně lze konstatovat, že nájemné regulované dle dříve platných právních předpisů (dnes volně sjednané) se v lokalitě Praha 1 – 10 pohybuje v rozmezí 94,34 až 110,77 Kč za 1m2 podlahové plochy bytu měsíčně (bez částky za plnění související s užíváním bytu, tj. bez platby za zařizovací předměty instalované v bytě a bez záloh na poskytované služby), v případě nové výstavby pak v rozmezí 60,18 až 71,49 Kč za 1m2 podlahové plochy bytu měsíčně.
Byty pro seniory a byty pro zdravotně postižené občany (tzv. byty zvláštního určení) jsou pronajímány za zvýhodněné nájemné 60,18 Kč za 1m2 podlahové plochy bytu měsíčně. Pokud budete potřebovat konkrétnější údaje a data, neváhejte kontaktovat Mgr. Tomáše Trejtnara, pověřeného vedením oddělení právních a ekonomických činností odboru bytového fondu Magistrátu hl. m. Prahy (tel.: 236 00 2126, e-mail: tomas.trejtnar@praha.eu).
S pozdravem
Radek Lacko

Ing. Radek Lacko (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné