Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Činnost organizace ROPID"

Milan Šnýdr
06 06.06.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den vážený pane radní, rád bych Vám položil několik otázek, které se týkají MHD a hlavně činnosti organizace ROPID. Jistě jste zaznamenal již několik vln nevole, které činnost ROPIDu vyvolala. Jsou to nejen změny linek, ale i různá omezování dopravy v průběhu roku, plíživé zkracování doby, kdy metro a autobusy jezdí ve špičkových intervalech atd. Poslední velká vlna kritiky byla na vánoční omezení. Dosud jsem ale nezaznamenal žádné Vaše stanovisko k těmto věcem, tedy se ptám:

  1. Jste s činností organizace ROPID spokojen? (pokud ano, uveďte prosím proč)
  2. Byl ROPID nějak postižen za špatný odhad poptávky cestujících během posledních Vánoc?
  3. Podílí se ROPID na šetření prostředků pro MHD např. nevyplácením nenárokových odměn svým vedoucím činitelům?
  4. V čele ROPIDu již řadu let nestojí řádný ředitel, ale pouze osoba řízením pověřená (navíc bez předepsaného vzdělání pro danou funkci), kdy dojde k nápravě?
Přeji pěkný den a předem děkuji za odpovědi. M.Šnýdr

Odpověd

Vážený pane Šnýdře,

úprava provozu Pražské integrované dopravy organizací ROPID v období 23. 12. 2013 až 5. 1. 2014 vycházela z praktických zkušeností z předchozích let. V období vánočních a novoročních svátků je vždy poptávka po cestování specifická a jsou období, kdy je možné standardní objem nabízené kapacity snížit (například pracovní dny mezi jednotlivými svátky a víkendy nebo brzká rána po Štědrém dni), a naopak jsou období, kdy je kvůli zvýšené poptávce nutné provoz posilovat (například posilvestrovská noc).

I když byla poptávka po cestování v pracovních dnech 27., 30. a 31. prosince 2013 objektivně výrazně nižší než v běžných pracovních dnech, jsme si vědomi, že doprava vykazovala řadu nedostatků a dopravní opatření byla příliš radikální. Tento fakt ovlivnil mé hodnocení vedoucích pracovníků společnosti ROPID.

Ostatní Vaše dotazy směřují do úrovně pracovněprávních záležitostí, které jsou vždy výlučnou záležitostí vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec, proto si je dovolím nezveřejnit.

S pozdravem

Ing. Jiří Pařízek

radní pro dopravu hl. m. Prahy

Ing. Jiří Pařízek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Doprava

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava, MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné