Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Co dělat při podezření na šikanu"

Anna Volejníková
14 14.09.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní radní,
dovolte mi prosím, abych Vás požadala o radu, kam se mám obrátit ohledně důvodného podezření na šikanu ze strany ředitelky školy Středního odborného učiliště služeb, Praha 9, Novovysočanská 5, Ing. Mgr. Jany Křížové vůči pedagogům. Situace je vážná natolik, že mnozí učitelé se bojí cokoliv říct, jen proto aby nedostali výpověď. Vše začalo přibližně v prosinci loňského roku, kdy začala paní ředitelka propouštět velmi schopné a oblíbené kantory, údajně z důvodu nedostatečné kvalifikace. Proměna chování paní ředitelky zaskočila mnohé vyučující i žáky. Školu prakticky vedla její podřízená zástupkyně ředitelky Mgr. Edita Brodňanská, která byla mezi kantory a žáky velmi oblíbená. Někteří učitelé a učitelky nevydrželi psychický nápor a skolabovali, protože je paní ředitelka úkolovala i nad rámec jejich náplně práce, což se odráželo i na kvalitě výuky a jejich psychickém stavu. Vše vyvrcholilo hromadným propouštěním učitelů odborného výcviku oborů kadeřník a kosmetické služby, čímž ohrozila chod odborného výcviku těchto oborů. Jediné v čem paní ředitelka vyniká je opravdu jenom ponižování, lhaní, slibování a urážek učitelů i žáků. Vrcholem bylo odvolání zástupkyně ředitelky Mgr. Edity Brodňanské, čestné, milé, oblíbené pedagožky školy a nahrazení protekční novou zástupkyní. Nátlaky na vyučující jsou na denním pořádku a obávám se, že spostu z nich nezvládnou psychické napětí a raději sami odejdou ze školy. I studenti a rodiče jsou velmi zaskočeni jednáním paní ředitelky, což vyvrcholilo odchodem některých z nich ze školy.

Děkuji

S přátelským pozdravem
Anna Volejníková
matka studentky školy

Odpověd

24.09.2015

Vážená paní Volejníková,

V případě podezření na šikanu ze strany ředitelky školy se standardně podává podnět na Odbor školství a mládeže MHMP, což jste učinila a podle mých informací Vás následně odbor vyzval k ústnímu projednání 23. 9. v 9.30 hod, na které jste bohužel nedorazila. Obsah stížnosti bude nyní v nejbližší době s ředitelkou uvedené organizace přesto projednán. O výsledku jednání Vás bude odbor SML MHMP informovat.

S pozdravem

Irena Ropková

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné