Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Cyklistická obousměrka ve Štěpánské ulici"

Fanda Vnouček
25 25.09.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den přeji
Ulici Štěpánská čeká rekonstrukce a já bych v ní velmi uvítal cyklo obousměrku, která je již zakreslena v dokumentaci jako "výhledový stav". Protisměrným cyklopruhem by se odstranila podélná stání, což pro Prahu 1 je jistě větší váha než realizace cyklostezek v rámci celoměstkého systému.
Na druhou stranu jste tu Vy jako zástupce pro celé město, proto se ptám, jaké máte možnosti prosadit cyklostezsky na úkor parkovacích míst?
Máte nějaký dlouhodobější plán na snížení parkovacích míst v hustě zastavěných pražských částech?
Všichni víme že v nich auto mít každý nemůže, není pro ně již místo. Není proto vhodnější aktivně vytvářet prostředí pro dopravu, co nezabírá tolik místa?
děkuji za odpověd.

Odpověd

04.12.2015

Dobrý den, dle informací od Technické správy komunikací hl. m. Prahy se jedná o opravu povrchu vozovky návazném po opravě vodovodu, proto zde zatím nevznikne cykloobousměrka. V dlouhodobém horizontu počítáme s její realizací, nicméně poslední slovo má vždy místně příslušný Silniční správní úřad, který opatření v dopravě schvaluje. V Tomto případě je místně příslušným Silničním správním úřadem odbor dopravy úřadu městské části Praha 1, kde Vám mohou sdělit podrobnější informace. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cyklostezky
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné