Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Cyklistická trasa Anděl - Kotlářka"

Tomáš Málek
29 29.07.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, bylo by možné prosím konečně vyřešit cyklistické spojení ve směru Anděl - Kotlářka? Dle zadávací karty cyklotrasy, kterou zasílám v příloze, se toto řeší již od roku 2010 a prozatím se zde nic nestalo. Využívám tuto trasu pro každodenní dojíždění na kole do práce a jízda v odpoledním čase po Plzeňské ulici směrem z centra je pro cyklisty velmi nebezpečná. Proto většina cyklistů využívá pro jízdu v tomto směru převážně chodník, což není zrovna nejlepší řešení. Ulice Plzeňská není zrovna v nejlepším technickém stavu a pevně věřím, že při nezbytné rekonstrukci bude brán ohled i na cyklisty.

Přeji Vám hezký den

Přílohy

ZK-2010-15_A14_Plzenska.pdf

Odpověd

19.08.2015

Dobrý den, ulice Plzeňská je významným dopravním koridorem a je mým cílem i zde zajistit bezpečnost cyklistů. Vámi uvedená zadávací karta je pouze materiálem, který identifikuje problémy pro cyklisty, a je jedním z podkladů pro návrhy úprav uličního prostoru. Díky identifikaci případných problémů v cyklistické dopravě se postupně daří zlepšovat podmínky pro cyklisty na území města. V současné době bohužel není určen termín rekonstrukce ulice Plzeňská, v jejímž rámci by se daly všechny navržené úpravy realizovat uceleně, tak aby vznikl bezpečný prostor pro všechny účastníky silničního provozu. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cyklostezky
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Cyklistická trasa Anděl – Kotlářka”

 1. Marek Bělor
  101.10.2015 (14:42)

  Dobrý den,
  jsem rád, že jste obnovil přípravu a realizaci celoměstského systému cyklotras, jehož je Plzeňská důležitou součástí, jen bych rád možná doplnil dotaz pana Málka v tom, že si myslím, že navržené úpravy na Plzeňské nezbytně žádnou velkou rekonstrukci nevyžadují, tedy jejich realizaci s rekonstrukcí Plzeňské není třeba spojovat. Prakticky všechna navržená opatření se týkají pouze úprav dopravního značení.

  S pozdravem,

  Marek Bělor

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné