Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Díra v chodníku na Václavském náměstí"

Jan Czerný
18 18.12.2015
Sledujte tento dotaz

Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak může být ve výkladní skříni Prahy - na Václavském náměstí - v chodníku před domem č. 52 - obrovská díra o průměru asi tři metry? Tahle díra v chodníku musela vznikat několik měsíců a nikdo z úřadu v Praze 1, z Magistrátu či z Městské policie si toho za tu dobu nevšiml? Nevím, zda starost o chodník v této části města spadá pod Vás či pod Prahu 1, a přiznám se, že mne to, jako občana Prahy, ani moc nezajímá. Děkuji za rychlé vyřešení ostudeného stavu chodníku. S pozdravem Jan Czerný

Odpověd

22.01.2016

Vážený pane Czerný,

na základě Vašeho podnětu provedla TSK mimořádnou prohlídku místa, při které bylo zjištěno, že předmětné místo v současné době nevykazuje žádnou závadu v povrchu chodníku (viz přiložená fotodokumentace).

V posledním kalendářním týdnu roku 2015 byly provedeny lokální opravy povrchů chodníků na Václavském náměstí. V rámci těchto oprav byla provedena i oprava povrchu chodníku o velikosti cca 0,5 m2 u Vámi popsaného místa.

Pravidelné prohlídky komunikací v lokalitě Václavského náměstí a okolí provádí TSK minimálně 1 x za 14 dní.

S pozdravem

Bc. Libor Hadrava

Bc. Libor Hadrava (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Díra v chodníku na Václavském náměstí”

 1. Jan Czerný
  0125.1.2016 (0:23)

  Vážený pane radní,
  děkuji za Vaši korektní odpověď. Též se budu snažit být vůči Vám korektní: Přiznávám, že jsem přehnal velikost díry. Jen pro vysvětlení: 5.12.2015 jsem přicestoval ze zahraničí, vystoupil večer na Václavském náměstí a první, co jsem po několika krocích objevil, byla ona díra, či lépe řečeno prostor, ve kterém se válely tak asi tři desítky kostek. Patrně jsem měl to „štěstí“, že jsem se ocitl na místě ve chvíli, kdy byl prostor výmolu největší. Na místě však nebylo žádné ohraničení či označení, že chodník je opravován, tím jsem si naprosto jist. Udělal jsem chybu, že jsem výmol v té chvíli nevyfotografoval. Hned po návratu domů jsem Vám napsal. V systému je uvedeno, že to bylo 18.12., ale to je nějaká technická chyba. 8.12. jsem šel znovu kolem, výmol tam stále byl, stále bez označení, ale o něco menší. Fotografii z toho dne uvádím v příloze. V té chvíli mi bylo jasné, že jsem ve velikosti výmolu „přestřelil“. Omluvou snad budiž to, že jsem na jaře 2014 kvůli menší díře v pražském chodníku skončil na 5 týdnů nemocenské s nohou v sádře. Chtěl jsem požadovat od Prahy ušlý zisk, ale kvůli pracovnímu zatížení jsem tak (bohužel) neučinil.
  Trvám na tom, že podobný výmol v centru Prahy po dobu několika dní (jak dlouho tam byl předtím, netuším) není přijatelný, o to víc, že není nijak ohraničený. Špatně vidící člověk může přijít snadno k úrazu. Připojuji však ještě jednu fotografii Václavského náměstí o několik metrů níže. Jak je možné, že firma, která zničila chodník kvůli nějakým výkopům, jen nevrátila do původního stavu? To snad bylo možné před rokem 1989, ne dnes. Díky předem za vysvětlení. S pozdravem Jan Czerný

  Galerie

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné