Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dobravní opatření po otevření komplexu Blanka v Holešovicích"

Adam Scheinherr
27 27.07.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní,

chtěl bych se dotázat, jaké dopravní opatření, které by mohlo být realizováno v návaznosti na otevření tunelového komplexu Blanka navrhlo TSK v oblasti Holešovic?

Chystá se omezení v ulici Argentinská, tak aby tranzitní doprava z ulice V Holešovičkách pokračovala dále tunelem Blanka a nevyužívala k průjezdu městem Severojižní magistrálu skrz historické centrum? Popřípadě jaké jsou možnosti dopravních opatření v této oblasti?

Předem mnohokrát děkuji za odpověď,

Adam Scheinherr

Odpověd

19.08.2015

Vážený pane Scheinherre, podle modelových prognóz TSK se po zprovoznění tunelového komplexu Blanka (TKB) očekává především snížení intenzit dopravy ve směru západ – severovýchod a zpět. Tato doprava dnes využívá trasu kolem výstaviště, Strojnickou a Veletržní, dále ul. Železničářů, Bubenskou a Veletržní a v neposlední řadě Argentinskou, po Bubenském nábř. a nábř. kpt. Jaroše. Lze tedy očekávat podstatné snížení intenzity dopravy na mostě Barikádníků, v Argentinské ulici a na části Bubenského nábřeží. Při tomto snížení intenzity dopravy by měly odpadnout dlouhé kolony vozidel u křižovatky Argentinská x Plynární a na Bubenském nábř. Co se týče realizace dopravních opatření v souvislosti se zprovozňováním Městského okruhu (MO), tak ty jsou mimo jiné předmětem jednání pracovní skupiny složené ze zástupců všech dotčených MČ. Pro bližší informace o prověřovaných opatřeních doporučuji požádat MČ Praha 7, v dotazu zmíněná úprava ul. Argentinské patří také mezi náměty uplatňované Radou MČ Praha 7. Závěrem je třeba konstatovat, že vzhledem k blízkému termínu otevření MO bude vhodné konkrétní opatření na povrchové uliční síti navrhnout až po vyhodnocení skutečných dopadů zprovoznění tunelového komplexu Blanka. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné