Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Cyklovídeň na zastávce Křesomyslova"

Fanda Vnouček
16 16.11.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

Koukněte prosím na //www.cyklistesobe.cz/threads/1174#message-4860 a realizujte cyklovídeň na zastávce Křesomyslova.

Křesomyslova ulice je pro cyklistiku klíčová, protože sleduje Botič a nemá tudíž žádné stoupani klesaní. Je tedy jedinou spojnicí mezi Vltavou a Vršovickou kudy se má vést bezmotorová doprava v řádném koridoru umožnující plynulou jízdu.

Děkuji Vam

Galerie

Odpověd

16.12.2016

Vážený pane Nürnbergu,

děkuji Vám že jste se na mne obrátil a umožnil mi tak Vám přímo vysvětlit tuto problematiku.

Kontinuální opatření pro cyklisty v ul. Křesomyslova považujeme za nezbytné, bohužel v oblasti zastávky Divadlo Fidlovačka ve směru do centra (k Vltavě), se toto opatření dostalo do střetu s požadavkem na bezbariérovou přístupnost zastávky MHD. Z předběžných studií vypracovaných pro IPR Praha vyplynuly pravděpodobné rozpory mezi požadavky norem v oblasti zastávek MHD a dostupného prostoru v případě realizace formou zastávky s vysazeným mysem pojížděným cyklisty (tzv. cyklovídeň).

Dosavadní studie nicméně řešily zejména širší souvislosti a nebyly v takovém detailu, aby na jejich základě mohlo být určeno, jak zde postupovat dále. Proto jsme, společně s náměstkem primátorky pro dopravu Petrem Dolínkem, požádali Technickou správa komunikací hl. m. Prahy o zajištění detailní studie proveditelnosti, která prokáže, zda je řešení možné a pokud ano, za jakých podmínek (např. zda bude nutné žádat o výjimky z normy na vyčkávací prostory u zastávky a pod).

S pozdravem

Petra Kolínská

Mgr. Petra Kolínská (Současný radní)

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné