Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dočasná změna barvy vozu"

Matěj Kryndler
09 09.03.2015
Sledujte tento dotaz

Dobry den,
můj dotaz by lépe zodpověděl odbor DSA či registr vozidel, nicméně tato možnost zde není, tak se obracím na Vás. Jak je legislativně nahlíženo na změnu barvy vozu pomocí polepu-folie či nástřiku PlastiDip. Obě metody jsou změny vratné a tudíž netrvalé. Jedni říkají, že se jedná o "reklamní polep", tudíž není nutné změnu barvy do TP zanést, jiní říkají, že změnu barvy je nutné zapsat. Ze zkušenosti vím, že ve firmě, co jsem pracoval, byla polepena vozidla TAXI žlutou fólií a v TP měly tyto vozy barvu puvodni.... Děkuji za info.

Odpověd

11.03.2015

Dobrý den, o odpověď jsem požádala pana ředitele příslušného odboru a přeposílám: Registr silničních vozidel je informačním systémem veřejné správy podle zvláštního zákona, jehož správcem je Ministerstvo dopravy. Výčet údajů zapisovaných do registru silničních vozidel je uveden v ust. § 4, zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích..., ve znění pozdějších předpisů. Jedním z povinně zapisovaných údajů je i barva karoserie (ust. § 4 odst. 3, písm. g) Je zapisován základní odstín barvy, která na vozidle převažuje, přičemž technologie provedení barvy (nástřik, polep apod.) není rozhodující. Dle ust. § 11 citovaného zákona je vlastník, případně provozovatel vozidla, povinen ve lhůtě 10 pracovních dnů od doby, kdy změna nastala, žádat příslušnou obec s rozšířenou působností, kde je vozidlo registrováno, o zápis změny údaje zapisovaného do registru.     

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Taxislužby
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Dočasná změna barvy vozu”

  1. Pavel M.
    055.5.2015 (22:26)

    Dobry den,
    jak mam postupovat pri zmene karoserie auta? Mam jedno auto, kde karoserie „kvete“, a druhou karoserii stejneho auta, stejny typ jenom jina barva. Co vsechno potrebuju nahlasit a jake papiry vyridit abych si mohl legalne zmenit karoserii?

    dekuji moc za odpoved

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné