Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Doprava v památkové rezervaci"

Petr Feyfar
30 30.01.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den. Proč není po celé pražské památkové rezervaci, tedy především po Starém Městě a Malé straně zavedena snížená rychlost automobilů (nejvýše 30 km/h. - zklidněná zóna), jak je tomu v podobných oblastech téměř všude na světě - tedy alespoň v civilizovaných zemích. A proč je vedena veškerá doprava z Revoluční ulice přes Prašnou bránu - tj. proč není již dříve postaráno pro jen projíždějící automobily o obchvat? S pozdravem Petr Feyfar

Odpověd

Vážený pane Feyfare,

plošné zklidňování dopravy, mezi které patří i zavedení regulace rychlosti tzv. Zón 30, podporujeme, zejména pro jeho přínos v bezpečnosti dopravy. Bohužel musíme konstatovat, že Magistrát hl. m. Prahy má ve své správě pouze místní komunikace I. třídy, které slouží k převedení velkých intenzit dopravy (jako např. tzv. Severojižní magistrála, ul. Žitná, Ječná a další). Dále spravujeme komunikace s provozem tramvajové dopravy, přičemž na takových komunikacích se zavádění Zón 30 nedoporučuje, s ohledem na jejich vysoký dopravní význam, který v některých směrech nemá v současné době alternativu a doporučení, která omezují nejvyšší vhodný rozsah dopravně zklidněných oblastí (viz. Technické podmínky MD ČR č. 218 k Zónám 30). Dopravní režim na ostatních komunikacích, kde by dle našeho názoru bylo možné plošné zklidnění dopravy realizovat bez větších problémů, je zcela v kompetenci Úřadu městské části Praha 1.

K Vašemu druhému dotazu ohledně vedení veškeré dopravy z Revoluční ul. přes Prašnou bránu Vám sděluji, že ul. Revoluční je tradiční komunikační stopa, která byla před řadou let přerušena vytvořením pěší zóny na nám. Republiky.
Revoluční ul. již není tranzitní ulicí, ale slouží zejména pro obslužnou dopravu územím, pro které však nelze efektivně vyznačit zákaz vjezdu („pro koho“). Z tohoto důvodu nelze tuto trasu přerušit. Oblasti dopravně navázané na tuto trasu jsou příliš rozsáhlé a momentálně nejsou jiné možnosti odklonu dopravní obslužnosti mimo Prašnou bránu.
Objízdné trasy není třeba vytvářet, neboť rovněž přirozeně existují.

S pozdravem, Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Infrastruktura
  • Dopravní infrastruktura
  • Životní prostředí
  • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné