Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dopravní karta pro Prahu"

Josef Jůza
28 28.01.2016
Sledujte tento dotaz

Paní primátorko,
zveřejnila jste informace o nové pražské dopravní kartě. Výhrady k nelogickému použití názvu zažitého pro vojenskou pořádkovou hlídku již vyslovili jiní v dotaze panu Dolínkovi, kde jsem se přidal svým komentářem. Ze zmínky o roli společnosti XT-Card předpokládám, že je založena nikoli na údajných znalostech firmy EMS, ale na reálných zkušenostech s provozem Inkarty Českých drah, karty IREDO a karty ODIS. Protože na Inkartu Českých drah je možné nahrávat dopravní aplikace IREDO a ODIS, očekával bych, že na ni bude technicky možné nahrát i pražské přeplatní jízdenky, pokud se vedení města politicky rozhodne to umožnit a objednat.
Bude možno si nahrát pražskou časovou jízdenku na Inkartu?
Budou vzájemně použitelné elektronické peněženky IREDO a nové pražské karty?
S pozdravem
Josef Jůza

Odpověd

15.07.2016

Dobrý den, velmi mě mrzí, že Vám odpověď na Váš dotaz zasílám později, než je ve slušném dialogu obvyklé. Dovolte mi na úvod vysvětlit situaci. Dotazy na radní, tedy portál, přes který jste dotaz posílal, nespravuje samotný Magistrát hlavního města Prahy, ale sdružení Pražské fórum. Od nich, nevím z jakého důvodu, přestalo chodit upozornění do mailu. Vůbec netuším, proč se tak stalo, již jsem na provozovatele vznesla dotaz, ale uběhl týden a odpověď od nich stále nepřišla. Jistě chápete, že není v našich silách každý den kontrolovat na externím portálu, zda náhodou nepřišel dotaz, zvlášť, když jsme byli zvyklí, že do mailu chodilo upozornění, když se dotaz na portálu objevil. Odpověď na Váš dotaz: Na pražskou časovou jízdenku nelze nahrát na Inkartu. Pražská karta – Lítačka slouží k dobití kupónu na MHD.  Budete-li mít na mě další dotazy, velmi ráda Vám je zodpovím, jen Vám pro rychlejší komunikaci doporučuju, abyste se na mě obrátil mailem. Kontakt na mě je adriana.krnacova@praha.eu. Děkuji za pochopení. S přátelským pozdravem Adriana Krnáčová Primátorka hl. m. Prahy  

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Dopravní karta pro Prahu”

  1. Josef Jůza
    0128.1.2016 (22:25)

    Ještě doplním dotaz: Na stránce //xt-card.com/cz/projekty/univerzitni-elektronicka-penezenka-czu se uvádí: „Dále jsou pro uživatele karet UEP vyvíjeny další nové aplikace: – Kupóny na městskou dopravu Dopravního podniku hlavního města Prahy (aplikace DOS OpenCard na kartách UEP ČZU), “
    Je ona představená karta svou podstatou rozšířením karty České zemědělské univerzity v Suchdole (kromě interních aplikací pro školu samou) pro další uživatele pražské dopravy?
    Bude na novou kartu možno nahrát zbytek ročního kupónu zakoupeného pro Opencard, jejíž platnost skončí v průběhu zakoupeného období?

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné