Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Dopravní opatření na Hradčanské"

Josef Mikulík
06 06.06.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Pařízku,

mohl byste být tak laskav a začít řešit pruhy pro autobusy v časech, kdy nejsou potřebné?

Co mě denně rozčiluje, když čekám na jízdě z Prašného mostu před Hradčanskou na zúžení kvůli pruhu pro autobusy.

Jestli jste si někdy všiml, tak tento vyhrazený pruh platí 24 hodin denně. Klidně ať platí ve špičce, ale nevidím důvod, aby byl i přes poledne. Ostatně mi řekněte, jaké autobusy na Hradčanskou jezdí, když je tam metro a tramvaje? Jen příměstské autobusy, ale ty jezdí převážně ráno a odpoledne.

Už jsem psal po všech čertech, ale absolutně nikdo se k tomu nechce vyjadřovat, věnovat a všichni na to jako vždy kašlou. Stačí jen dodat dodatkovou ceduli platí od - do. Nic víc.

Odpověd

Vážený pane Mikulíku,

vyhrazený jízdní pruh v ulici Milady Horákové je v provozu od roku 2002 (s dočasnými úpravami při přestavbě v rámci tunelového komplexu Blanka) a slouží lince pražské integrované dopravy č. 174, která má interval až 6 minut a patří k velmi vytíženým spojům v rámci PID. Kapacita dotčeného úseku je určena světelně řízenou křižovatkou Špejchar, před kterou vyhrazený jízdní pruh končí ve vzdálenosti, která umožňuje dostatečné využití řadících pruhů i kapacity křižovatky samotné.

Po zprovoznění severozápadní části Městského okruhu - tunelového komplexu Blanka očekáváme výrazné snížení individuální automobilové dopravy v ulici Milady Horáková a následné úpravy dopravního řešení v této oblasti.

S pozdravem

Ing. Jiří Pařízek

radní pro dopravu hl. m. Prahy

Ing. Jiří Pařízek (Bývalý radní)

Radní hl. m. Prahy

Doprava

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Dopravní opatření na Hradčanské”

 1. Mikullík Josef
  0626.6.2014 (12:36)

  Vážený pane Pařízku,

  toto je přesně to alibistické vyjádření, že otevření tunelu vyřeší všechny naše problémy.

  Ten pruh pro autobusy platé například 24 hodin denně, absolutně zbytečně. Dříve tam rozhodně bylo na silnici namalovány hodiny, od kdy- do kdy ten pruh platí. Nově vůbec. A celá tahle legrace je dotáhnutá neustále se střídajícími světly přechodů pro chodce na Hradčanské, které jsou tam po poslední rekonstrukci.

  Takže časové omezení těchto pruhů pro autobusy je nejjednodušší řešení, které se dá MINIMÁLNĚ udělat. Chtěl bych konstatovat, že stejný problém je i v Hloubětíně, stejně tak i před Barrandovským mostem.

  Mikulík Josef

 2. Josef Jůza
  0714.7.2014 (17:37)

  Vážení,
  je sice pravda, že po část dne je pruh zbytečný (zhruba od 20 do 6 hodin), ale v tu dobu nechybí ani IAD. Právě přes polední hodiny jezdí autobusy (městskými i meziměstskými) stovky lidí, kteří by v zácpách ztráceli mnoho času.
  S pozdravem

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné