Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Dopravní řešení na Smíchově"

Václav Martinec
27 27.05.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.

Zajímá mne, jak bude řešena doprava na Smíchovském okruhu po otevření tunelu Blanka. Jedná se konkrétně o ulice Ostrovského - Vltavská (křižovatka Na Knížecí). Má zde být nějaký developerský plán, ale nikde se o tom nedá nic najít. Má být také provedena rekonstrukce ulice Vltavská. Jsou to takové šeptandy a nikde se nic pořádného nedá zjistit. Můžete tedy zodpovědět, kdy se dočkáme zklidnění dopravy v těchto ulicích a jaké jsou plány do budoucna? Děkuji za odpověď.

V.Martinec.

Odpověd

Vážený pane Martinče,

vlivem zprovoznění tunelového komplexu Blanka (TKB) dojde k významnému přerozdělení intenzit automobilové dopravy a to zejména v oblastech, kterými okruh prochází. Výrazné zklidnění dopravní situace, a tím i zvýšení plynulosti dopravy, očekáváme v oblasti Holešovic i na vltavských nábřežích. Čím dále jsme od nové části Městského okruhu, tím samozřejmě význam této stavby klesá. Co se týče oblasti Smíchova (Smíchovský okruh), tak zde lze dle modelových výpočtů očekávat   přirozený pokles zátěží o cca 20%.

Dopravní skelet v podobě tzv. Smíchovského okruhu tvoří významnou část pražských sběrných komunikací, které slouží pro dopravní obsluhu širšího centra města. Na území Smíchovského nádraží je také dle územního plánu navrhována revitalizace dnes zanedbaných prostor, finální podoba je zatím předmětem studijních ověření (více informací k plánovanému rozvoji v oblasti Vám poskytnou pracovníci Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, u kterých je možné nahlédnout do aktuálních studií). Lze předpokládat, že zvažovaným zahuštěním tohoto území dojde i k lokálnímu nárůstu dopravní poptávky, bude ale jistě naší snahou veškeré negativní vlivy eliminovat (např. změnou systému zón placeného stání nebo parkovací vyhlášky, zavedením nízkoemisních zón).

V současné době také probíhá ověření výrazných zklidňujících opatření v podobě omezení průjezdu přes Malou Stranu nebo Smetanovým nábřežím, která by měla na řešenou lokalitu také významný vliv. Přímo na trase Smíchovského okruhu se modifikace v podobě zklidňování zatím neplánuje ale zároveň ani nevylučuje - po stabilizaci dopravní situace po otevření TKB je možné lokální úpravy zvážit, zejména v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí Vltavské ulice.

S pozdravem

Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Infrastruktura
  • Dopravní infrastruktura
  • Životní prostředí
  • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka, Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné