Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Dopravní úpravy v ulici Pod Kaštany"

Ing. Josef Svoboda
15 15.09.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane inženýre! Nejsem Pražák, a tudíž můžete zaujmout stanovisko, že mi do toho nic není. Přesto se chci zeptat. Poměrně často používám průjezd ulicí Pod kaštany na pomezí Holešovic a Dejvic. Úpravy dopravy v této ulici a to hlavně ve směru k Vítěznému náměstí mne dost přivádí z míry. Dnes jsem z pozemku, kvůli němuž se všechny úpravy udály, viděl vyjíždět velmi drahý sportovní vůz. Prosím tedy o odpověď, proč jsou tisíce řidičů těmito úpravami omezovány za účelem zvýhodnění několika "rovnějších" lidí. Velmi mi to totiž připomíná vliv ruského velvyslanectví (o něco výše). Za zatáčkou v nejspodnější části ulice je v pravém pruhu několik řad za tmy velmi špatně viditelných (a po zasněžení úplně neviditelných) retardérů, které mohou být pro automobilisty, neznalé poměrů velmi nebezpečné. Dále se před uvedeným vjezdem v pravém pruhu vozovky vyjímá betonový blok, jejž tam pravděpodobně kdosi umístil v zájmu "bezpečnosti" provozu. Nebo nestoudné požadavky několika "rovnějších" lidí mají v Praze přednost před bezpečností silničního provozu a všemi ostatními lidmi?
Zajímá mne hlavně, čím si uživatel předmětného vjezdu tuto výhodu zasloužil. Dovolil jsem si domnívat se, že komunistická věrchuška už vliv nemá. Situace v uvedené ulici však dokládá, že tentokrát možná nikoliv komunistická věrchuška, ale věrchuška daleko horší někde někoho uplatila. Velmi rád bych se dověděl, jaký byl účel této úpravy, kdo a kým byl uplacen, protože tato úprava podle mého názoru rozhodně nebyla zadarmo a to jak fyzicky i přeneseně. Jsem pevně přesvědčen, že ani TOP09, ani jiným stranám, vysílajícím své lidi do magistrátu, tato úprava u myslících nestádních lidí neprospívá.

S pozdravem
Josef Svoboda
Buštěhrad

Odpověd

07.10.2014

Dobrý den pane Svobodo, na komunikaci Pod Kaštany a na průjezdné komunikaci nám. Pod Kaštany v úseku Wolkerova – U Vorlíků byly poslední úpravy dopravního režimu provedeny v prvním čtvrtletí roku 2012 a od té doby k žádným dalším úpravám nedošlo. Úpravy vyvolané množstvím dopravních nehod, bohužel i s fatálními následky, způsobených nerespektováním stavebního uspořádání a technickými podmínkami této komunikace, spočívaly ve snížení počtu jízdních pruhů a zamezení možnosti průjezdu řidiči nerespektujícími toto opatření. Úpravy byly realizovány pro zvýšení bezpečnosti dopravy na průjezdné komunikaci nám. Pod Kaštany a nikoliv snahou o zvýhodňování několika jedinců na úkor ostatních, jak se mylně domníváte. Dalším, dle Vašeho názoru, problematickým místem je pravděpodobně stavební úprava v místě přechodu pro chodce u křižovatky Pod Kaštany – U Vorlíků, která byla provedena v roce 2007. Tímto opatřením byla u nově realizovaného přechodu pro chodce zvýšena bezpečnost nejvíce ohrožených účastníků silničního provozu, tedy chodců včetně dětí. Stejným opatřením jsou zabazpečena další místa v Praze, kde není přechod pro chodce přes komunikaci o dvou jízdních pruzích v jednom směru, zabezpečen světelným signalizačním zařízením. S pozdravem, Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

  • Infrastruktura
  • Dopravní infrastruktura
  • Životní prostředí
  • Investice

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné