Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Důsledky zneplatnění pražských stavebních předpisů"

Martin Kloda
19 19.12.2014
Sledujte tento dotaz

Vážená paní Krnáčová,
opravdu chcete zůstat v paměti Pražanů jako primátorka, která obětovala šanci připojit Prahu k příjemným evropským městům, ve kterých se dobře žije, shodila slibnou a zodpovědnou práci na koncepci města, vyšla vstříc partikulárním zájmům a navrátila metropoli chaosu a zaostávání v tom nejzásadnějším, totiž tvorbě příjemného městského prostředí?
Děkuji va Vaši odpověď
Martin Kloda

Odpověd

13.01.2015

Dobrý den, je mi líto, že moji práci v čele města vidíte zatím takto. Ale opakuji, není vina současné Rady, že je Praha v situaci, kdy musí respektovat rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) o zrušení Pražských stavebních předpisů.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Důsledky zneplatnění pražských stavebních předpisů”

 1. Jan Stáhala
  0122.1.2015 (19:23)

  Vážená paní primátorko,

  je velkou chybou, že Praha nové stavební předpisy vůbec nebrání. MMR požaduje byrokratické technikálie, kterým není třeba vyhovět, neboť na ně není zákonný nárok.
  Mohla byste těžit z kladů nových stavebních předpisů, které by Praze a především obyvatelům přinesly. Navíc je otázkou, zda rozhodnutí MMR není nezákonné, neboť ve stavebním zákoně par 194 je uvedeno, že Praha si v přenesené působnosti stanoví svoje stavební předpisy sama. Nejsem právník. Jsem architekt a vím bezpečně dvě věci:

  1. nové stavební předpisy jsou nesporným přínosem pro Prahu,
  2. pozastavením platnosti došlo k totálnímu chaosu v plánování staveb, neboť celostátní vyhlášky jsou uplně jiné a nevhodné!

  Nejde jen o již podané projekty. Investoři mají rozvahy na dlouhou dobu dopředu a nechávají si vypracovávat analýzy proveditelnsti dlouho předtím, než se začne kreslit. Uvědomte si, že prakticky veškerá pravidla plánování a přípravy staveb se ze dne na den změnila!
  Praha by měla nyní odmítnout rozhodnutí MMR pro nezákonnost.
  Budeme vám nápomocni, pokud budete stát o odborný pohled.
  Jsme široká platforma odborné veřejnosti napříč oborem, s pozdravem, Jan Stáhala

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné