Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Duvod zvysení ceny parkovacich karet pro residenty na Praze 3"

vladimir koranda
14 14.03.2016
Sledujte tento dotaz

Pane Dolinku,

 1. Z radničnich novin městské části Prahy 3 z března 2016 citace: "Dle radní pro dopravu Lucie Vítkovské je navýšení cen pro rezidenty neopodstatněné a městská část Praha 3 s ním nesouhlasí." Tak lžete vy nebo paní Lucie Vitkovská?
 2. Váš argument na zvýsení ceny: Cena za parkování v Praze je dlouhodobě téměř nejnižší ve srovnání s ostatními krajskými městy v Česku, ale třeba i na Slovensku. To myslite opravdu vážně? V Plzni vyskočí z okna a v Praze vyskočí teda taky? Myslim, že jste zastupitel obyvatelů Prahy /svých voličů/ a ne jiných českých měst a Slovenska.
 3. Mohl byste my vysvětlit, jak se odrazí zvýšení ceny na urovni modrých zon.? Modrá bude modřejsí nebo městská policie kromě kladení listecku za sterace, bude kontrolovat zony i v noci, aby nedochazelo k vykradaní vozidel? Můj typ : Šrobarova ulice ,Praha 3.Osobní zkusenost a ne jenom moje.Zlodeji jsem chodí jako do prodejny s nahradními dily.Opravdu mě poteší, když vidim listecek za steracem aut a k tomu chybejici mlhovky,zpetna zrcatka,atd.
 4. Prosim o seriozní odpoved na zaklade čeho se zvedla cena za parkovaní pro residenty.

Dekuji Vladimir Koranda

Odpověd

17.03.2016

Dobrý den, cena za parkování se v Praze neměnila více než 10 let. Z tohoto důvodu některé městské části požádaly město, abychom se zamysleli nad tím, zda tato cena odpovídá obvyklé cenové hladině v ostatních krajských městech a nákladům na provoz samotné zóny. Vzhledem k tomu, že se postupně bude zprovozňovat zcela nový systém placení parkovného a prokazování zaplacení, považoval jsem za legitimní na toto téma s městskými částmi diskutovat. Kompromisním řešením byla cena 1 200 za rok. Nejedná se však o pouhé zdražení bez doprovodného vylepšení. Občané nově nebudou muset každý rok na úřad pro další kartu, nebudou si muset nic vylepovat, při změně auta nebo přestěhování nebudou muset znovu na úřad, ale zajistí si novou registraci z pohodlí domova. Tyto novinky si na straně města i městských částí vynutily zvýšené nároky na personál a technické vybavení, i z tohoto důvodu tedy považuji úpravu ceny za oprávněnou. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Duvod zvysení ceny parkovacich karet pro residenty na Praze 3”

 1. vladimir
  0318.3.2016 (0:12)

  „Duvod zvysení ceny parkovacich karet pro residenty na Praze 3“
  Dobrý den p.Dolinku
  Reaguji na Vaší odpoved na můj dotaz ohledně zvýšení cen parkovneho pro rezidenty Prahy a prosim o odpoved na mnou polozene otazky.

  Pane Dolinku,

  1/Z radničnich novin městské části Prahy 3 z března 2016 citace: „Dle radní pro dopravu Lucie Vítkovské je navýšení cen pro rezidenty neopodstatněné a městská část Praha 3 s ním nesouhlasí.“ Tak lžete vy nebo paní Lucie Vitkovská?
  2/Váš argument na zvýsení ceny: Cena za parkování v Praze je dlouhodobě téměř nejnižší ve srovnání s ostatními krajskými městy v Česku, ale třeba i na Slovensku. To myslite opravdu vážně? V Plzni vyskočí z okna a v Praze vyskočí teda taky? Myslim, že jste zastupitel obyvatelů Prahy /svých voličů/ a ne jiných českých měst a Slovenska.
  3/Mohl byste my vysvětlit, jak se odrazí zvýšení ceny na urovni modrých zon.? Modrá bude modřejsí nebo městská policie kromě kladení listecku za sterace, bude kontrolovat zony i v noci, aby nedochazelo k vykradaní vozidel? Můj typ : Šrobarova ulice ,Praha 3.Osobní zkusenost a ne jenom moje.Zlodeji jsem chodí jako do prodejny s nahradními dily.Opravdu mě poteší, když vidim listecek za steracem aut a k tomu chybejici mlhovky,zpetna zrcatka,atd.
  4/Prosim o seriozní odpoved na zaklade čeho se zvedla cena za parkovaní pro residenty.
  Dekuji Vladimir Koranda

  Odpověd od radního 17.03.2016
  Dobrý den, cena za parkování se v Praze neměnila více než 10 let. Z tohoto důvodu některé městské části požádaly město, abychom se zamysleli nad tím, zda tato cena odpovídá obvyklé cenové hladině v ostatních krajských městech a nákladům na provoz samotné zóny. Vzhledem k tomu, že se postupně bude zprovozňovat zcela nový systém placení parkovného a prokazování zaplacení, považoval jsem za legitimní na toto téma s městskými částmi diskutovat. Kompromisním řešením byla cena 1 200 za rok. Nejedná se však o pouhé zdražení bez doprovodného vylepšení. Občané nově nebudou muset každý rok na úřad pro další kartu, nebudou si muset nic vylepovat, při změně auta nebo přestěhování nebudou muset znovu na úřad, ale zajistí si novou registraci z pohodlí domova. Tyto novinky si na straně města i městských částí vynutily zvýšené nároky na personál a technické vybavení, i z tohoto důvodu tedy považuji úpravu ceny za oprávněnou. S pozdravem, Petr Dolínek

  Takže jestě jednou: bod 1/a Které městké časti požadaly město o zamyšlení nad cenou parkovneho pro residenty a které mestske časti s tím nesouhlasily.Prosim, dvě otazky = dve odpovedi
  b Proč jste tvrdil, že mestska část Prahy 3 se zvyšením souhlasila ,když radní pro dopravu prahy 3 tvrdí opak. Jedna otazka´=jedna odpoved
  bod 2/Jste zastupitel obyvatelů Prahy nebo jinych měst Ceske republiky.Chapu, že jste nucen hledat kompromisy a na mou otazku mozna odpovite v bode 1.
  bod 3/ Chcete mi tvrdit, že zvysení ceny o 500 kč na residenta je nutne, coz je dle meho odhadu jenom v ulici Písecka/ dle zaparkovaných aut/o 60.000kč,
  celkova suma=144000Kč/ odhad z jedne ulice na Praze 3.Je nutné k zakoupení pro cca 40 ctecek na registracní znacky a provozovaní IT.Myslim, že straznici již mají
  čtečku na identifikaci psů -možna by se to mohlo využít?
  Otazka: Bylo již vypsano vyberove rizení na dodavatele a provozovaní príslušneho systemu a jaky je priblizny odhad nakladů dle magistratu hlav.města Prahy.
  Jedna otazka=jedna odpoved
  bod 4//Prosim o seriozní odpoved na zaklade čeho se zvedla cena za parkovaní pro residenty.

  Dekuji Vladimir Koranda

 2. Jindra
  0423.4.2016 (23:52)

  Jak to funguje treba v Mnichove. Neznam ceny parkovneho pro rezidenty, ale vsechny zony jsou smisene. Teda mistni ma permici a navstevnik plati. Kdo nechce platit, odstavi auto bezplatne na S-Bahnu pred Mnichovem nebo extremne levne na U-Bahnu na okraji. Kolik takovych moznosti maji obcane CR zde? Vyjimka potvrzuje pravidlo a tam muzem mluvit o tom, ze zadnou. Ta parkovani v obchodnich centrech je opravdu jen mala vypomoc. Pritom protahnout Ccko do Cestlic a zajistit poradne parkovaci domy by vyhnalo z Prahy jiste vice jak 1\10 aut. Kde jsou parkovaci domy Lahovicich s prestupem na vlak, nekde z Kladna u slavneho prodlouzeni meta A atd?
  ALE kdyz stojite neopravnene, nedostanete hned pokutu jak v Praze. Hlidac (nejedna se o policistu, ktery potrebuje k cinnosti zbran, snad dva osobaky, byt v Praze atd) vozidlo zkontroluje a zapise. Teprve pri druhe pochuzce nebo dalsi (system teda musi byt online) da pokutu. Tedy pokud potrebujete rozmenit, jen neco odnest apod mate to zadarmo. Stejne to maji Svycari, alespon v Zurichu podruhe prijdou tak za 15-20min.
  ALE v noci, vetsinou od 19-9 nekde kde jsou kluby a hospody az o 22h je parkovne pro vsechny zdrama. Ono taky neni prece nutne tresta navstevy domacich.
  Cena je ted uz zvednuta na 2eur/h (jeste loni na okraji asi 2km z centra byla 1eur). No, Mnichov je jedno z nejbohatsich Evropskych mest, teda cena uz jako v Praze. Asi jsme take nejbohatsi Evropske mesto a obyvatekle berou prumerne senatorske platy i s odmenama.
  Dokonce i na extremne frekventovanych mistech je cena stejna. Jen je omezena maximalni doba v urcite casove obdobi s moznosti zakoupeni jen na 1,2,3,5 hod.
  Takto to funguje i ve Wien a pod, kdy jsou zony smisene, v noci a o vikendu zdarma. Jedna se o regulaci parkovani a dojezdu do centra, nejedna se o bussiness pro obecni kasu a nejakou cinnost jinak vetsinou nic nedelajicich mestaku.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné