Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Důvody nevyužívání autobusového terminálu Letňany"

MUDr. H. Podškubková
16 16.04.2015
Sledujte tento dotaz

Proč není využíván terminál v Letňanech pro integraci oblasti Mělnicka a Neratovicka? Z jakého důvodu jsou ukončeny příměstské autobusy z oblasti Mělníka, Neratovic na hustě osídleném sídlišti Ládví? Proč jako náměstek primátorky hlavního Města Prahy nehájíte zájmy Pražanů? Nově zavedené autobusy znamenají 3 násobné zatížení autobusovou dopravou Ďáblická i Střelničná, s reálnými dopady na zdraví všech, kteří v této oblasti bydlí. Žádám Vás o vyhodnocení skutečných dopadů a přehodnocení tohoto neefektivního záměru. S pozdravem, MUDr. Hana Podškubková

Odpověd

30.04.2015

Vážená paní doktorko, během přípravných prací před integrací oblasti Mělnicka a Neratovicka byly pečlivě zvažovány všechny alespoň trochu reálné varianty ukončení příměstských autobusů z oblasti Mělníka, Neratovic nebo Líbeznic, přičemž se zvažovalo hledisko časové, finanční i ekologické. Žádná z možných variant nenabízela ideální řešení, které by plně uspokojilo jak Pražany, tak i mimopražské obyvatele. S ohledem na reálné dojezdové doby, které dle opakovaných propočtů i zkušeností z provozu nejvíce znevýhodňují právě variantu ukončení v Letňanech, byla zvolena právě varianta ukončení autobusů na Ládví, mimo jiné i proto, že již do té doby byla část příměstských autobusů od Líbeznic a Neratovic vedena právě sem. Jedním z požadavků městské části Praha-Ďáblice bylo také navýšení počtu spojů obsluhujících zastávku K Letňanům a tím pádem i atraktivnější nabídka veřejné dopravy pro oblast nové bytové zástavby v této oblasti. Nechme prosím nyní nějaký čas na vyhodnocení, jaké skutečné dopady a efekty tato změna má, a teprve poté rozhodujme, zda není nutné tuto myšlenku zásadněji přehodnotit. Chápu a rozumím místním obyvatelům, pro které nové autobusy na první pohled nepřinesou žádný užitek.  Je však potřeba na věc nahlížet komplexně, čili i pohledem zájmů celého města a jeho okolí a teprve s odstupem času zhodnotit, jestli jsme se rozhodli opravdu správně. Ve spolupráci s organizací ROPID, která reálný provoz v oblasti sleduje od prvních dnů po změně, dochází k postupnému dolaďování jízdních řádů a oběhů vozidel tak, aby byla zajištěna co největší spolehlivost a funkčnost systému a zároveň aby byly minimalizovány negativní dopady na místní obyvatele.  Závěrem dodávám, že největším zdrojem hluku a exhalací je i v tomto případě silná individuální automobilová doprava, pro jejíž snížení jsme právě realizovali projekt integrace veřejné dopravy. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD, Změny v MHD 2015
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

3 komentářů k dotazu “Důvody nevyužívání autobusového terminálu Letňany”

 1. Hana Čechová
  0428.4.2015 (1:04)

  Vážený pane radní, z jakého důvodu se integruje doprava Středočeského kraje do stanice Ládví a není využito vybavení v Letňanech?
  Frekvence je neúnosná. Pro sobectví jedněch budou trpět Pražené na sídlišti Ďáblice, ve St.Ďáblicích, Březiněvsi. Kdo bude hradit poškození zdraví prachem, hlukem, zhoršení bezpečnosti v trase. Kdo bude hradit škody na poduličních sítích v Ďáblicích (kanalizace, vody, elektrorozvody, plyn) a na povrchu vozovky(středočeský kraj?). Na Ďáblické je zákaz vjezdu nákl. automobilům a nyní takový provoz. V Ďáblicích se projíždí památkovou zónou a vůbec se nikdo nad tím nepozastavil. Proč se Magistrát nezabývá zájmy Pražanů, kteří chtějí žít v lepším protředí a ne si nechat diktovat těmi co se odstěhovali z Prahy za čistým vzduchem a nyní na úkor zdejších obyvatel chtějí výhody. Na sídlišti se stav a počet vozů ze Středočeského kraje nesnížil, takže tento argument padá.
  Město Mělník zakáže vjezd do centra města a Pražané ať trpí, proč se toto nevyužije v Praze. Bude lepší vybudovat neplacené (to je ten kámen úrazu-neplatit) parkoviště za peníze stč.kraje, před Prahou a prodloužit Metro, když se jim „Letňany“ nelíbí.

 2. 058.5.2015 (23:12)

  Vážený pane náměstku,

  jedná se pro Vás možná o technokraticky nejefektivnější řešení, které je však zároveň pro obyvatele zejména Prahy 8 a Ďáblic zcela nepřijatelným. Z pohledu exhalací je o kilometr kratší (a pomalejší) varianta vedená napříč 25 tisícovou rezidenční aglomerací oproti o kilometr delší (a rychlejší) variantě vedené páteřní komunikací nezatěžující přímo jediného obyvatele naprostým výsměchem modernímu urbanismu. Vaše pokusy na lidech za první měsíc integrace jasně odmítlo přes 4000 signatářů petice Ládví není autobusák!

  Přestaňte si křivě brát do úst poptávku městské části Ďáblice, která požadovala mírné zlepšení počtu spojů pražské linky 103 ve večerních a víkendových časech a jimž jste pod okna nacpali přes 100 příměstských spojů navíc každým směrem, z nichž část tam nemá zastávky a část zastávky ignoruje, protože jedou již plné a se zpožděním, díky „leteckým“ jízdním řádům sestaveným pro optickou atraktivitu.

  Ohledně terminálu Letňany laskavě přestaňte sdělovat své dojmy a vytáhněte hlavu z písku. Pokud hodláte dále veřejnosti otevřeně lhát s 10-15 minutovým rozdílem dojezdových časů přes Letňany oproti Ládví, budeme muset zvážit vůči Vám právní kroky. Vybájil jste si tato čísla pro obhajobu Ládví přímo Vy nebo Vámi placení kolegové z ROPIDu? Důrazně na Vás apeluji, abyste neprodleně absolvoval srovnávací testovací jízdy oběma trasami pak nám zde veřejně přiznal, jaká je realita!

  S pozdravem,

  Adam Véle
  občanská iniciativa Ládví není autobusák!

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné