Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Důvody pro volbu názvu a designu nové dopravní karty"

Štěpán Francl
09 09.03.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den.
V reakci na původní dotaz pro pana Dolínka (//10.126.224.120/dotazy/dotaz/pojmenovani-nove-predplatne-jizdenky-na-mhd/) jste napsala, že název "Lítačka" je pouze pracovní (//10.126.224.120/dotazy/dotaz/dobry-den-ke-svemu-dotazu/).
Ačkoli jste byla (a nejen vy) opakovaně upozorňována, že "lítačka" v Praze (a nejen v zde) vždy byla vojenská hlídka, případně slangový výraz pro průjem, název jste zachovala. Tak bych měl dotaz - proč budeme v Praze jezdit na "vojenskou hlídku" (druhý význam raději pomíjím).
A přidal bych druhý dotaz, proč má karta tak příšerný design (//twitter.com/FilipHorky/status/702111567521968129/photo/1), který dokonce ani Prahu nijak nezmiňuje nebo se na ni neodkazuje. To se stydíte za to, že jste v Praze?
Děkuji za odpovědi - a hlavně za to, že "vojenskou hlídku" odešlete do propadliště dějin a zvolíte k Praze a její tramvajence přístup, respektující tradice tohoto města!

Odpověd

15.07.2016

Dobrý den, velmi mě mrzí, že vám odpověď na Váš dotaz zasílám později, než je ve slušném dialogu obvyklé. Dovolte mi na úvod vysvětlit situaci.   Dotazy na radní, tedy portál, přes který jste dotaz posílal, nespravuje samotný Magistrát hlavního města Prahy, ale sdružení Pražské fórum. Od nich, nevím z jakého důvodu, přestalo chodit upozornění do mailu. Vůbec netuším, proč se tak stalo, již jsem na provozovatele vznesla dotaz, ale uběhl týden a odpověď od nich stále nepřišla. Jistě chápete, že není v našich silách každý den kontrolovat na externím portálu, zda náhodou nepřišel dotaz, zvlášť, když jsme byli zvyklí, že do mailu chodilo upozornění, když se dotaz na portálu objevil.   Odpověď na Váš dotaz: Název „Lítačka“ byl vybrán na základě analýzy názoru občanů, kterou provedla agentura Kii, s.r.o. Od 1. 3. 2016 byla Lítačka uvedená do provozu a z velké části Pražanů je vnímána pozitivně.   Budete-li mít na mě další dotazy, velmi ráda Vám je zodpovím, jen Vám pro rychlejší komunikaci doporučuju, abyste se na mě obrátil mailem. Kontakt na mě je adriana.krnacova@praha.eu. Děkuji za pochopení.   S přátelským pozdravem   Adriana Krnáčová Primátorka hl. m. Prahy

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Lítačka
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Důvody pro volbu názvu a designu nové dopravní karty”

  1. Martin Pištora
    0624.6.2016 (11:09)

    Amatérský, a tedy doufám levný, design vítám.

    Na rozdíl od toho předchozího, na opencard, který byl sice od jedné z nejlepších, ale také nejdražších firem v republice. Byl sice pěkný, ale karta byla obtížně čitelná.
    Ve stejném designu byl, zcela zbytečně, proveden i design technického manuálu ke čtečce kontakních opencard. Na takových drobnostech se postupně promrhala miliarda.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné