Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Efektivní řešení nepoctivosti některých taxi"

Společenství slušných taxikářů
09 09.07.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den paní Krnáčová, jsem nestávkující OSVČ.
Můj názor k navrhovaným změnám. Přezkoušení z místopisu - bude záviset na obtížnosti testů, je to výhoda pro zkušené taxikáře včetně zkušených nepoctivých. Pro nové taxikáře, kteří nemají takovou praxi, to může být limitující. Zkoušky z právních otázek, to už tu máme, nic nového.
Psychotesty - ty by mohly pomoci, někteří taxikáři se chovají jak blázni.
Zneužívání stání na vyhrazeném parkovišti po dobu 3 min. Stání v druhém pruhu. Akorát musím nějak naložit zákazníka, pro kterého jedu. Jinak souhlas. Kouření - trend v regulaci kouření je jasný a zákazník nekuřák v autě, to jistě uvítá. Ale když chytí policajt kouřícího taxikáře, dostane pokutu 500 Kč, řekne, že to nezaplatí, správní řízení, atd. A poctivý taxikář to zaplatí. Z toho samozřejmě vyplývá, že zase v návrhu chybí to nejdůležitější. Postihy, tresty. Nepoctivý taxikář bude kouřit, bude stát na vyhrazeném parkovišti, bude jiné taxikáře vyhánět z jeho blízkosti, bude jezdit za vyšší cenu, nemusí udělat psychotest a stejně bude jezdit, protože mu nevadí současný postih.
Nezaplacené pokuty ve správním řízení. To nejde opravdu něco vymyslet, třeba i nějak upravit některé zákony (tak aby také soudy nemohly rozhodnout jinak) a odejmout v takovém případě taxi licenci. A pokud se objeví v autě, ihned mu ho zabavit nebo ho postihnout jiným způsobem. Zabavit jeho hotovost na místě, taxi svítilnu... Nesouhlasím s tím, jak někteří taxikáři navrhují, aby každý taxikář složil kauci třeba 50 tis. Protože ten poctivý ji nikdy potřebovat nebude a ten nepoctivý, pokud ji vůbec někdy zaplatí, tak po vyčerpání, zase bude nejspíše dlužit.
Jednotná cena je také hloupost. Trendem je spíše cena tržní. Podle atraktivnosti trasy mohu nabídnout cenu 28 Kč/km při jízdě 3 km. A 23 Kč při jízdě 7 km. Pouze bych zvedl maximální cenu 28 Kč na vyšší úroveň, třeba na 35Kč/km. Tu mohu použít třeba na Silvestra.
A jak se máme bránit kriminálnímu jednání od band taxikářů, kteří si chrání jimi vytvořené tzv. štafly všemi způsoby a jezdí zde za několikanásobně vyšší ceny? Snad jen můžeme doufat, že navrhované změny včetně těch nových budoucích vytlačí tento zlozvyk z našich ulic.
A jinak v Praze je sice hodně taxikářů, ale také máme v Praze hodně turistů. Stav taxikářů bych nějak více neomezoval. Trh si to vyřeší sám. V současné době, i s ohledem na klesající nezaměstnanost, mají mnohé společnosti, problém sehnat taxikáře (viz inzeráty), ačkoliv pro ně mají práci. Zákazníci mi sděluji, že jim dispečinky hlásí hlášku typu: taxi bude za 45 min...
Čip do taxametru - zasílání informací do centrály o průběhu jízdy, ceně, něco jako registrační pokladna navrhovaná panem Babišem, to by také pomohlo, tak jako u taxíků v německém Hamburku. Také zrcátkové taxametry do všech aut, zákazník může sledovat cenu po celou dobu jízdy.
Takže hlavní dotaz:
Myslíte, že najdete efektivní řešení, co s řidiči, kteří porušují zákony skoro od A do Z, jsou přistiženi policií, ale nikdy nezaplatí pokuty ve správním řízení?

Odpověd

10.07.2015

Dobrý den, problematikou TAXI se nyní intenzivně zabýváme a věřím, že najdeme řešení, které bude přijatelné pro všechny.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Taxislužby
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné