Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Existují nějaké plány na rozšíření Lesoparku Letňany?"

Kateřina
29 29.07.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

existují nějaké plány na rozšíření Lesoparku Letňany? Směrem na Čakovice i směrem dál na Letňany a Kbely jsou zatím volné pozemky - pole. Je snaha tyto pozemky vykoupit a park rozšířit nebo bude tato lokalita postupně zastavena např. dalšími developerskými projekty, kterých v dané oblasti Letňan bohužel vzniká neadekvátní množství? Stačilo by alespoň vytvořit louky a tím do budoucna zamezit zastavení těchto ploch.
V této oblasti Prahy není mnoho zelených míst využitelných pro rekreaci. Bylo by proto skvělé, kdyby se park podařilo dál rozšiřovat a postupně jím propojit výše uvedené část Prahy. Nekontrolovaný počet nových rezidenčních projektů se např. v anketě Letňan ukázal jako hlavní problém této lokality a MČ Praha 18 evidentně nemá moc možností tuto výstavbu omezit na rozumné množství.

Podporuje někdo ze zastupitelů další rozšíření Lesoparku, které by jistě všichni občané na severu Prahy nadšeně přivítali? Díky za případné info :)

Odpověd

08.11.2016

Dobrý den,

Základním regulativem, který v tuto chvíli stanoví možné funkční využití území je platný územní plán HMP. Po schválení nového územního plánu - Metropolitního plánu Prahy pak bude tímto regulativem tento nový plán.

Pokud jde o území Lesoparku Letňany a jeho možného rozšíření, mám pro Vás dobrou zprávu. 8.11. byl schválen Radou HMP podnět na změnu stávajícícho územního plánu podaný městskou částí Praha 18, který dostal číslo 498. Změna má potvrdit a zároveň rozšířit plochy pro účely lesoparku Letňany. Pozemky jsou v majetku Hlavního města Prahy. Pořizování změny je zatím na počátku, lze však říci, že sbírá kladná stanoviska a je na dobré cestě k schválení. Po schválení podnětu Zastupitelstvem HMP následuje fáze posuzování návrhu zadání a následně schvalování návrhu změny UP.

Jako občan Prahy máte možnost pořizování změny územního plánu v různých fázích sledovat, účastnit se jeho projednání na Výboru pro územní rozvoj, Zastupitelstvu HMP či na veřejném projednání a na těchto jednáních se k nim můžete také vyjádřit. Při účasti na jednání Zatupitelstva lze také zjistit, kdo změnu podporuje a kdo ne.

Doporučila bych Vám především obrátit se na zastupitele a Radu městské části, kteří se mohou o vhodné využití jimi spravovaného území především zasadit.

Více informací o podnětu najdete na stránkách MHMP: //servis.praha-mesto.cz/uzplan/uzemni_plan_hmp/podnety/zmeny/podnety_na_zmeny.html.

Schéma průběhu pořizování změny UP je pak k dispozici zde: //www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/odbor_uzemniho_rozvoje/uzemni_planovani/zmeny_uzemniho_planu/index.html.

S pozdravem

Petra Kolínská

Mgr. Petra Kolínská (Současný radní)

Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné