Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Finananční přínos billboardů pro městské části"

Tomáš Hnyk
14 14.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
zde tvrdíte, že pronájem pozemků pod billboardy přináší značné prostředky městským částem. Mohla byste prosím vyčíslit, o jaké částky se jedná? Kolik peněz plyne jednotlivým městským částem a kolik do rozpočtu hlavního města Prahy? Nechce se mi věřit, že by se jednalo o takové částky, že by ospravedlňovaly zaplevelení veřejného prostoru reklamami, které občany nemusí zajímat, ale nemohou se jim vyhnout, pokud se po městě chtějí pohybovat svobodně. Podle novinových článků Grenoble ve Francii z billboardů ročně získával asi 600 000 €, tedy kolem 17 milionů korun. Je to sice menší město než Praha, ale ve Francii je obecně vyšší cenová úroveň, pokud se tedy příjmy pohybují v řádu desítek milionů korun, nezdá se to v porovnání s padesátimiliardovým rozpočtem Prahy jako mnoho.

Jsou všechny smlouvy o pronájmu ploch pod billboardy veřejné? Kde je možné si je prohlédnout?

Jakým způsobem se díváte na budoucí regulaci billboardů v novelizovaných PSP? Domníváte se, že stávající ustanovení bylo dostatečné, nebo jej chcete zmírnit?
S pozdravem,
Tomáš Hnyk

Odpověd

24.03.2015

Dobhrý den pane Hyku, omluvám se za pozdní odpověď, ale pokoušela jsem se získat relevantní čísla a údaje o zveřejňování smluv ze všech městských částí. Dosud je však nemám, tak alespoň odpověď na otázku k regulaci billboardů. Určitě jsem pro přísnější regulaci a jasná pravidla. Očekávám, že v průběhu několika měsíců budou předložena ke schválení.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Billboardy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné