Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Informace na dopravně-informačních tabulích"

David Trůčka
22 22.09.2014
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku primátora,

dne 18. 9. 2014 kolem 12:00 hod jsem jel po ulici 5. května směrem do centra města. Když jsem přijel na úroveň ulice Na Veselí přijel jsem do kolony stojících vozidel. V této koloně jsem velmi pomalu dojel až do Legerovy ulice a tam jsem zjistil, že příčinou této nepříznivé situace byla dopravní nehoda. Přitom za rampou z ulice Vyskočilovy tj. cca 800m před je instalována informační tabule pro řidiče. Na této tabuli byla napsána informace o tom že 21.9. bude uzavřeno Rohanské nábřeží. Předpokládal bych, že alespoň tato tabule mě bude o výše popisované situaci informovat. Bohužel tento stav, kdy mě tyto tabule neinformují o aktuální situaci, není ojedinělá. Proto se ptám: K čemu tyto tabule jsou, když jsou údajně více než rok v provozu, ale stále řádně nefungují?

S pozdravem
David Trůčka

Odpověd

16.10.2014

Vážený pane Trůčko,

operátoři dopravně informačního centra Praha postupovali v souladu s vydaným rozhodnutím, které bylo stanoveno v souvislosti s akcí na Rohanském nábřeží příslušným silničním správním úřadem. Text byl zadán jako uživatelský, z tohoto důvodu měl největší prioritu a informace o nehodě nemohla být zobrazena. Během velmi krátké doby muselo být informováno o uzavírce Rohanského nábřeží, co největší množství řidičů. Z tohoto důvodu byl zvolen tento postup zobrazení na informační tabuli.

Stanovování priorit informací na dopravně-informačních tabulích je složitý proces, při kterém je nutno zohlednit potřebu informovat velký počet řidičů podle relevance aktuálně dostupných informací. Aktualizace tohoto procesu průběžně probíhá mimo jiné i s využitím podnětů jako je Váš, za který Vám děkuji.

S pozdravem
Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

 • Infrastruktura
 • Dopravní infrastruktura
 • Životní prostředí
 • Investice

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Informace na dopravně-informačních tabulích”

 1. David Trůčka
  1015.10.2014 (21:12)

  Vážený pane náměstku primátora,

  děkuji za zveřejnění odpovědi, avšak jejímu textu a argumentům nemohu stále uvěřit. Rozumím tomu, že stanovování priorit informací na dopravně-informačních tabulích může být složitý proces, zejména, když se stane více mimořádných situací v dopravě v jednom okamžiku. Avšak to nebyl tento příklad. Pracuji ve školství a ptal jsem se žáků 7. a 8. třídy, jak by postupovali v tomto případě při informování řidičů, zda by zobrazili důležitou aktuální dopravní informaci (dopravní nehodu) nebo důležitou informaci, která se stane za několik dní. A odpověď byla téměř jednoznačná – zobrazit aktuální dopravní informaci a po její skončení nastavit informaci, která bude za několik dní. Nejsem odborníkem na dopravu, ale, promiňte, já se ztotožňuji s jejich názorem.

  Já osobně mám další příklady k informačním tabulím:

  1. 30. 9. 2014 14.40 hod jsem jel po ulici 5. května z centra města směrem na Černý most, sjel jsem na Jižní spojku a na úrovni Spořilova vjel do kolony vozidel, která „poskakovala“ až k „lanovému mostu“ , kde stál nepojízdný kamion (příčina kolony). Očekával bych, že budu o této situaci informován již na ulici 5. května (na úrovni Michelské ulice). Na této tabuli však byla inforamce, za jak dlouho dojedu na Barrandovský most a že nebudu mít žádné zdržení.
  2. 8. 10. 2014 10.45 hod jel jsem z Hlávkova mostu přes magistrálu na Karlovo náměstí a dále na Plzeňskou ulici. Když jsem vjel do Žitné ulice, dostal jsem se zase do kolony, která se přes Karlovo náměstí a Jiráskův most téměř nehýbala. Příčinou byly práce přímo v křižovatce Štefanikova x Kartouzská a provoz byl pouze v jednom pruhu. Zde bych očekával informaci o aktuální situaci na informační tabuli na Hlávkově mostě u Štvanice případně u Hlavního nádraží. Zde však byly inforamce o situaci na Wilsonově ulici (tuším st. č. 4)

  A proto se opětovně ptám. K čemu jsou tyto tabule? Kdo za jejich provoz zodpovídá a kdo konkrétně ze silničního stavebního úřadu vydal vámi uvedené rozhodnutí?

  S pozdravem
  David Trůčka

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné