Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Informovanost o stavu pitné vody v Praze 6 Bubenči"

Eva Novotná
28 28.05.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane inženýre,
můžete mi vysvětlit, proč obyvatelstvo v Praze 6 bylo o závadné vodě informováno min. o 2 dny později?
Proč od neděle do dnešního dne není k dispozici v každé postižené ulici cisterna s pitnou vodou? Proč není v Praze funknčí informační bezpečnostní systém?
Proč média nepravdivě informují o situaci na Praze 6. Zde nebylo nemocných 100 lidí, ale tisíce lidí. V každé rodině byl někdo nakažen.
Odnesli to zejména oslabení lidé, děti a staří lidé. Proč paní hygienička bagatelizuje tuto událost s tím, že jde o běžné onemocnění? Proč není veřejnost ani nyní informována o tom, že nemocní jsou ještě 3 týdny nakažliví? Proč je informována o tom, že stačí vodu převařit na 60°C, když na viry to nezabírá? Zdá se Vám, že současný průběh této krizové situace má magistrát jako instituce odpovědná za kvalitu vody v Praze pod kontrolou?
Já se domnívám, že nikoliv a modlím se, aby se Pražané nedostali do vážných stavů ohrožení života, protože pak jim opravdu nic a nikdo nepomůže,
s pozdravem
Eva Novotná, Praha 6-Bubeneč

Odpověd

23.11.2015

Vážená paní Novotná, situaci, na kterou poukazujete, nemohu komentovat, neboť nikdy nebyla a není v mé gesci. Každý podobný problém, k němuž dojde na území Prahy, navíc spadá do kompetence jednotlivých městských částí. To souvisí i s včasným informováním občanů o konkrétních událostech. Váš dotaz by vám tedy měli adekvátně zodpovědět zástupci Prahy 6. Radek Lacko

Ing. Radek Lacko (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné