Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Informovanost rady o existenci systému dotazů"

Jana Hrubá
02 02.01.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, zdá se, že mnozí noví radní si formát Dotazy zatím neosvojili. Nevím, komu přesně prosbu adresovat, ale mohl by někdo radní, a především pak paní primátorku, upozornit, že tato komunikace s občany vůbec existuje? Děkuji Jana Hrubá

Odpověd

02.01.2015

Dobrý den,

máte naprostou pravdu, mnozí členové současné rady tento systém buď neumějí používat, nebo ho z nějakých důvodů používat nechtějí. Pražské fórum samozřejmě ihned po zvolení upozornilo nastupující radní, že systém existuje a že se očekává, že ho budou používat. Ovšem systém je nastaven jako zcela dobrovolný, neexistuje tedy žádná páka, jak radní k jeho používání nutit. Pokud by měl tento stav trvat i nadále, je to věc právě nevládních organizací a novinářů, aby na tuto skutečnost upozornili a ukázali veřejnosti, jak se jednotliví volení zástupci staví ke komunikaci s občany tj. většinou s jejich voliči.

Od zvolení nové rady ovšem zatím neuplynuly ani dva měsíce, je tedy možné, že se někteří radní se systémem zatím ještě neseznámili nebo nenastavili ve svém diáři prostor pro zodpovídání položených dotazů. Nemohu ani zcela vyloučit technické problémy, jaké nastaly v případě některých radních těsně po spuštění systému. Ovšem zatím se spíše zdá, že ze strany některých radních nejvíce chybí zájem systém používat. Pražské fórum pravděpodobně v brzké době vystoupí s interpelací na toto téma přímo na zasedání zastupitelstva. Na odpověď je podle jednacího řádu nárok, takže poté snad bude jasno, kdo chce a kdo nechce systém používat.

Saša Lehmann, moderátor dotazů
www.prazskeforum.cz

Informovanost rady o existenci systému dotazů

< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné