Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Instalace klimatizací do autobusů MHD"

Martin Fryč
28 28.05.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den vážený pane radní,

mám dotaz ohledně MHD. Cestování hlavně v teplých dnech je strašné, nefunguje klimatizace (a dle odpovědi referenta MHD je ani většina autobusů nemá), v nových autobusech nejdou pořádně otevřít okna, jen trochu, řidič neotevře stropní ventilaci (máme si sami říci o otevření, ale cestujete třeba 10 minut a jste v plném autobuse v zadní části a dostat se k řidiči je trošku nereálné, měli by to dělat automaticky, na konečné neudělá průvan, k tomu smrad z bezdomovců, kteří jezdí zadarmo, opravdu super. Já mám zkušenost s řidiči autobusů 133 a 207, někteří z nich v současné době topí, jako v zimě (ráno je 14 - 15 stupňů), někteří i v odpoledních hodinách, když teplota je okolo 20 stupňů.
Myslí si, že platíme velké peníze za dopravu a mohli bychom cestovat kulturně.
Hlavní dotaz je, bude v autobusech klimatizace, když nějaký chytrák (vím, že za to nemůžete) koupil autobusy bez klimatizace?
Děkuji.

S pozdravem

Martin Fryč

Odpověd

12.06.2015

Dobrý den, dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) aktivně monitoruje celosvětové trendy a zvyšující se standardy v oblasti autobusové MHD. Celovozová klimatizace je již součástí vybavení všech midibusů Solaris Urbino LE 8,9, které jsou dodávány od roku 2012 a i některých starších vozů dalších typů. V rámci nově připravovaných veřejných zakázek na nákup autobusů pro pražskou MHD je v technických zadávacích podmínkách uplatněna zástavba celovozové klimatizace pro všechny typy autobusů, a to i přes mírně vyšší provozní náklady takto vybavených vozidel. DPP zároveň věnuje pozornost zlepšení podmínek pro ventilaci autobusů, kdy v dodávkách vozů od roku 2009 došlo ke zvětšení velikosti i počtu bočních větracích oken a od roku 2011 byla původně vyklápěcí větrací okna nahrazena okny posuvnými, která vykazují vyšší účinnost. Zajištění přiměřené tepelné pohody (vytápění, větrání, případně nastavení klimatizace) je v kompetenci řidiče autobusu, samozřejmě s přihlédnutím k technickým možnostem příslušného typu vozidla. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

MHD
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Instalace klimatizací do autobusů MHD”

 1. Martin Fryč
  0717.7.2015 (8:38)

  Dobrý den,

  neměli by být řidiči poučeni, jak se zachovat při takových vysokých teplotách, protože některé nenapadne, jak a co při takových vysokých teplotách dělat. Nemají otevřenou stropní ventilaci, větráky (tam, kde jsou) mají puštěné jen vzadní části autobusu, okna neotevřená, klimatizaci (opět tam,kde je) to vůbec.
  Ono cestovat autobusem při tomto počasí je fak super.

  S pozdravem

  Martin Fryč

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné