Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Jak řešit nutné parkování na různých městských částech"

Králíková
29 29.07.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,mám parkovací kartu dle trvalého bydliště na Praze 3. Díky zaváděním zonám již nemohu autem jet k otci na Prahu 5 a poté ani k matce na Prahu 6. Rodiče jsou staří, je potřeba je odvést k lékaři, nákupy přivést atp. Mám 2 děti -každé v jiné škole Praha 1 a Praha 2, treninky mají na Praze 4 a na Praze 8. Abych stihla ráno rozvést děti, jet do práce, obstarat rodiče, rozvést děti na tréninky auto mít musím min. z důvodu, že rodiče je nutno zabezpečit a rozvést děti po škole na tréninky bych mhd z časových důvodů absolutně nestihla. Zavedením zon naprosto znemožňujete lidem ve městě žít, pracovat....Když bych zaplatila denně veškeré parkování, nebudu vydělávat na nic jiného. Budu li počítat 40 Kč/hodina tak denně to mám cca 640 Kč někdy více, někde méně s tím, že když vezu děti ze školy/do školy většinou někde zastavím a jen je vyhodím.Takže zřejmě asi máme se zavřít na Praze 3, změnit školu, přestěhovat sem rodiče, najít si zde lékaře i zájmové kroužky.Opravdu jsem zoufalá, nevím jak to mám dělat! Zkuste najít řešení. Uvažujte prosím nad tím, že lidé potřebují ve městě žít! Proč nemohu mít kartu roční pro celou Prahu např. A zdražení na P3 na 1200 Kč, důvody jsem četla, ale výsledek? zaplatím o 500 Kč více i stejně po 17 hod. již nezaparkuji!! Většinou docela daleko od bydliště. Pro seniory jste nechali cenu sníženou, ale i já mám hluboko do kapsy a zaplatit to musím. Prosím o vyjádření, jak se podle Vás mám pohybovat po Praze . S pozdravem Králíková

Odpověd

23.09.2016

Vážená paní, situace v roce 2016 je úplně jiná než před 40 lety, kdy naši předchůdci zaváděli první zóny omezeného stání v tehdejším tzv. obvodu Praha 1. Dnes již není problémem jen dojíždění do centra samého, nebo dojíždění mimopražských řidičů do Prahy. Problém jsou i vnitroměstské jízdy mezi jednotlivými městskými částmi. Návrh na vznik celopražské zóny placeného stání je tématem, které bylo již dříve podrobně analyzováno, bylo ale opakovaně odmítnuto. Dle zákona lze vymezit jednu velkou zónu, nicméně ta by vůbec nechránila centrum Prahy právě před vnitroměstskými jízdami. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Jak řešit nutné parkování na různých městských částech”

 1. Vojtěch
  111.11.2016 (17:08)

  Dobrý den, chápu-li správně, odpovědí na dotaz paní Králíkové je pouze to, že to řešit (ať už z jakýchkoli důvodů) neumíte (opět ať už kolektivně či individuálně). Vytvořili jste jí (a mnoha, opravdu mnoha jiným) problém, ale pomoci si musí sama. Paní je nepochybně ráda za Vaši odpověď, věřím, že si ji vytiskla a jako vyřešení situace to jí i jejím starým rodičům stačí.

  P.S. Myslím, že obecně systém nucené regulace a restrikce je vynikající nápad, navrhuji omezení volného pohybu ve středu Prahy – zcela objektivně je tam příliš lidí. Pardon, volně pohybovat se tam vlastně můžete, zastavit již jen za poplatek ;).

  Zdravím

 2. Jitka Pavlovićová
  112.11.2016 (16:36)

  Chápu zavedení zóny v Praze 1,2 a 3. Ale proč zbytek Prahy??? Proč mám mít jako Pražák stejný problém jako Středočech? Prahu 4-XX (bohužel už netuším, kolik je celkem v Praze obvodů) nechte celopražskou zónu.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné