Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Jak získat zdravotní dokumentaci z ordinace zesnulého lékaře?"

Marcela Barcalová
13 13.07.2016
Sledujte tento dotaz

Vážený pane inženýre,

mám obdobný dotaz jako paní Věra Škochová. Dlouhodobě jsem navštěvovala MUDr. Igora Havlína, chirurga (soukromá ordinace), který ordinoval v poliklinice na Zeleném pruhu v Praze 4. Při objednávání mi bylo sděleno, že pan doktor zemřel. To mě samozřejmě velmi mrzí, neboť pan doktor Havlín byl obrovský profesionál a jeho ordinaci jsem navštěvovala léta. Nicméně zajímá mě osud mé zdravotní dokumentace, vedené na PC (a patrně i v papírové podobě) v ordinaci, neboť bych tuto dokumentaci ráda měla pro předání novému lékaři.
Můj dotaz tedy zní: Jak se mohu dostat ke své několikaleté zdravotní dokumentaci v elektronické i papírové podobě a kdo mi zaručí, že při vyklízení ordinace nebude dokumentace zničena?

Děkuji předem za odpověď,
S pozdravem
Ing. Marcela Barcalová

Odpověd

17.10.2016

Zdravotnická dokumentace pacientů společnosti MUDr. Igor HAVLÍN-CHIRURGIE s.r.o., zůstala uložena ve stávající ordinaci, kde je zabezpečena uzamčením.
Žádost o kopii zdravotnické dokumentace mohou pacienti podat až novému poskytovateli zdravotních služeb, který bude pokračovat v poskytování zdravotních služeb ve stejné ordinaci a ve stejném oboru – chirurgie, a který zajistí péči o pacienty MUDr. Igora Havlína.
Datum zahájení poskytování zdravotních služeb novým poskytovatelem by měl být znám během 2 – 3 týdnů. Je předpoklad, že činnost bude zahájena do konce roku 2016. Pacienti se mohou s dotazem ohledně zahájení činnosti nového poskytovatele obrátit na referentky odboru správních činností ve zdravotnictví a sociální péči, oddělení zdravotnictví (pí Müllerová, tel. 236004133 a Bc. Hehlová, tel. 236004132).
S pozdravem
Radek Lacko

Ing. Radek Lacko (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné