Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Je možno zakoupit přenosnou parkovací kartu?"

Klára Urbánková
28 28.01.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
bydlím v budoucí modré zóně na Praze 6. Zajímalo by mě, zda bude existovat nějaká přenosná parkovací karta? Pravidelně mi jezdí rodiče vypomáhat s dětmi (od pondělí do čtvrtka), když je manžel většinou (autem) pryč.
Kde budou teď rodiče parkovat, když nejsou z Prahy (tudíž bez nároku na kartu)? Je možno pro ně zakoupit nějakou přenosnou parkovací kartu?
Děkuji za odpověď,
Urbánková

Odpověd

02.02.2016

Dobrý den, klasické parkovací karty nebudou v nových zónách placeného stání vůbec existovat. Pro potřeby návštěv (nebo zásobování) se zavádí nové virtuální parkovací oprávnění. Oproti základnímu ceníku bude cca o 1/3 snížené a umožní návštěvám, nebo zásobovacím vozidlům, stání ve zvoleném úseku (zjednodušeně úsek od křižovatky ke křižovatce). Dále bude nově zřízená sleva pro občany, kteří pečují o nemocné či staré občany (příbuzné). Nově bude tato sleva na návštěvnickém parkování ve výši 90%. Např. při parkování na maximálním tarifu 80,-Kč/hod. tak zaplatí pečovatel pouze 8,-Kč/hod. Nicméně celý systém je nastaven tak, aby byla v co největší míře preferována veřejná doprava, tedy pokud vám vaši rodiče jezdí pomáhat s dětmi, tak i pro ně by mělo být použití veřejné dopravy výhodnější. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné