Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Koncentrace těžkých kamionů v tropických vedrech do centra sídliště Spořilov a ohrožení veřejného zdraví"

Jana Růžičková
11 11.08.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
domníváte se jako nejvyšší představitelka naší metropole, že je vhodné v tropických vedrech nakoncentrovat veškerý těžký tranzit do nejhustěji obydlené oblasti, přestože je známo, že jsou zde i za běžné situace vysoce nadlimitní koncentrace zdraví ohrožujích škodlivin a jsou známy již delší dobu tragické zdravotní následky extrémní dopravy pro obyvatele, včetně nejzávažnějších kardiovaskulárních komplikací a úmrtí?
Je známo, že i např. menší množství oxidu uhelnatého v krvi, které bylo odhaleno u lidí žijících v městských aglomeracích s velkou intenzitou dopravy, může poškodit srdce, respektive může stát za poruchami srdečního rytmu. Více o riziku zde. Jde o obdobný princip jako u úniku CO z karmy. I řada dalších škodlivin z dopravy představuje závažná rizika!
Proč nebylo hledáno po dobu větších oprav na pražských komunikacích méně nebezpečné řešení a společně s Ministerstvem dopravy nebyla určena vhodnější objízdná trasa? Nestačí snad že desetitisícové spořilovské sídliště devastuje 6 500 kamionů v jednom směru a na všech komunikacích v dosahu 0,5 kilometru se pohybuje okolo 300 000 dalších dopravních prostředků? Proč tedy ještě kamiony i ve 2. směru když prioritou každého rozumně smýšlejícího člověka má být lidské zdraví?
3 týdny v červenci, kdy byla také tropická vedra, byla navíc nakoncentrována lidem na Hlavní ulici u Spořilovské pod okna pomalu popojíždějící tisícovka autobusů.
Jak dlouho si myslíte, že obyvatelé Spořilova vydrží ještě žít v plynové komoře?
Nyní je vyhlášena smogová situace (ozón) - žádáme Vás o okamžitý zákaz vjezdu těžkých tranzitních kamionů do spořilovského sídliště (a případně Prahy) a dále o regulaci veškeré dopravy z důvodu ohrožení veřejného zdraví.
Děkujeme za odpověď a hlavně za okamžitou pomoc Spořilovu.

Odpověd

13.08.2015

Dobrý den, současný výskyt kamionů na Spořilovské je krátkodobá záležitost, aby nedošlo k přetížení Jižní spojky, jinak bude stále platit zákaz vjezdu vozidlům nad 3.5 tuny.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava, Spořilov
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné