Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Konference Evropský habitat a neudržitelná situace ohledně těžké tranzitní kamionové dopravy na Spořilově"

Jana Růžičková
15 15.03.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,
Příští týden se v Praze uskuteční mezinárodní regionální konference Evropské hospodářské komise OSN Evropský Habitat. Tématem konference je bydlení v životaschopných městech (Housing in Liveable Cities) a udržitelný rozvoj měst. Zvláštní pozornost má být věnována sídlištím.
Přitom ve spořilovském sídlišti jsou neudržitelné životní podmínky. Takové situace jako v následujícím videu zažíváme celé roky téměř každý den a vyjímkou nebyly dokonce i 4 měsíce celodenních kolon těžkých kamionů na Spořilovské. Přes mosty nad kolonami kamionů chodí nemocní do spořilovské polikliniky a naše děti do školy.

//www.youtube.com/watch?v=fdVfsHsqpcI

Domníváte se, že obyvatelé Spořilova bydlí v životaschopném městě? Proč Praha již dávno nezakázala těžké kamiony ve spořilovském sídlišti?
Proč Spořilováci a Pražané nemají stejná práva na zdravé životní prostředí a na zdraví jako ostatní Evropané?
Vedení města je přitom informováno, že Spořilovská nemá EIA, což přiznalo i Ministerstvo životního prostředí a eurokomisař pro životní prostředí. Zároveň máte i informace o vážných zdravotních komplikacích u našich obyvatel, včetně řady úmrtí.

Odpověd

15.07.2016

Dobrý den, velmi mě mrzí, že jste ještě nedostala odpověď na Váš dotaz, který jste mi poslala prostřednictvím portálu Dotazy na radní. Dovolte mi na úvod vysvětlit situaci.   Portál Dotazy na radní nespravuje samotný Magistrát hlavního města Prahy, ale sdružení Pražské fórum. Od nich, nevím z jakého důvodu, přestalo chodit upozornění do mailu. Vůbec netuším, proč se tak stalo, již jsem na provozovatele vznesla dotaz, ale uběhl týden a odpověď od nich stále nepřišla. Jistě chápete, že není v našich silách každý den kontrolovat na externím portálu, zda náhodou nepřišel dotaz, zvlášť, když jsme byli zvyklí, že do mailu chodilo upozornění, když se dotaz na portálu objevil.  Každopádně odpovědi se dočkáte v nejbližších době.   Pro rychlejší komunikaci se mnou Vám doporučuju, abyste se na mě obrátila mailem. Vaše dotazy Vám ráda zodpovím. Kontakt na mě je adriana.krnacova@praha.eu. Děkuji za pochopení.   S přátelským pozdravem   Adriana Krnáčová Primátorka hl. m. Prahy

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Spořilov
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné