Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Lávka pro pěší přes Štvanici"

Jan Venglář
14 14.09.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

Počítá pořád MHMP s tím že bude zrealizována lávka pro pěší a cyklisty propojující Holešovice, Štvanici a Karlín? A že dojde k revitalizaci Štvanice?
A pokud ano, kdy?

Děkuji

Jan Venglář

Odpověd

25.11.2014

Vážený pane Vengláři, součástí platného územního plánu hl. m. Prahy lávky na Štvanici jsou, a tedy dlouhodobě se s nimi počítá. Avšak doposud nebyly řešeny v podrobněji a s tím i související otazníky ohledně předmostí apod. Připravovaný Metropolitní plán Prahy ve své dosavadní pracovní verzi publikované v rámci konceptu odůvodnění jako ilustrativní s lávkou počítá v její deklarované poloze. Předpokládáme její další zpřesňování a prověřování návrhem Metropolitního plánu Prahy, který se připravuje a zejména případným územním plánem části Prahy, tedy podrobnější územně plánovací dokumentací v této oblasti (pokud vznikne). Související, nebo samostatná revitalizace ostrova Štvanice je dalším tématem, nepodmíněným přímo lávkou, vyžadujícím však na toto území konsolidovaný názor, studii a projekt pod podrobností územního plánu. Proběhla architektonická soutěž, z níž vzešel nejlépe hodnocený návrh (Ing. arch. Radek Kolařík). Podrobnější rozpracování na základě vítězného návrhu zatím doposud nebylo zadáno. Na otázku, kdy bude realizována nelze v současné době konkrétněji odpovědět Z pohledu dalšího zásadního dokumentu - Koncepce pražských břehů, která byla přijata Radou hl. m. Prahy -  je propojení Karlína, Štvanice a Holešovic klíčové z hlediska dalšího rozvoje a stabilizace území. Optimální variantou z pohledu Koncepce pražských břehů by bylo využití Negrelliho viaduktu formou přisazení subtilní lávky ke konstrukci mostu. Jde však o variantu problematickou vzhledem k počtu dotčených subjektů a rovněž z pohledu technického řešení, zajištění bezbariérovosti, zásahu do památkové ochrany apod. Alternativou tohoto řešení je lávka v ose holešovické tržnice. Tato varianta je podle koncepce nepříliš nevhodná v momentě, kdy bude realizován Karlínský most v ose ulic Komunardů a Thámova. S pozdravem Jiří Nouza  

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

 • Infrastruktura
 • Dopravní infrastruktura
 • Životní prostředí
 • Investice

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Lávka pro pěší přes Štvanici”

 1. Behemot
  0722.7.2015 (14:58)

  Jj, ještě pár desítek soutěží, aby se nažrali další budižkničemové a až se konečně nainstaluje dalších 1000 kamer a radarů a zavede výpalný za vjezd do města, aby na to vůbec bylo (a na dotace MHD v částkách desítek miliard, aby bylo možné stavě další letiště typu stanice Střížkov nebo další ztrátové metro do pole typu Letňany, prodloužená trasa A),tak se postaví pěší mostek za sto milionů.

  Mnohem užitečnější by bylo postavit silniční most někde v oblasti Sedlece, protože odtamtud až do Kralup několik desítek říčních kilometrů není žádný způsob jak řeku překonat. Sice by to tady asi stálo miliardy, ale aspoň by to byla užitečná věc. Aha vlastně, užitečné a logické věci se nedělají, protože jsou logické a užitečné.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné