Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Místa v okolí tunelu Blanka problematická z pohledu cyklistické dopravy"

Petr Dlouhý
25 25.11.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane náměstku,

podle článku na portálu Idnes se hodláte zabývat řešením problematické realizace výjezdu z tunelu Blanka na Malovance.

Podobně problematických míst vznikla okolo tunelu Blanka z pohledu cyklistické dopravy celá řada. Mnoho z nich je popsáno na portálu cyklisté sobě a jsou sdružené na následujících stránkách: //www.cyklistesobe.cz/tags/blanka a //www.cyklistesobe.cz/tags/blanka_navazne Jmenovitě jde například o:

Hodláte se Vy, respektive magistrát Hl.M. Prahy těmito problémy také zabývat.

Řešení, která vznikla okolo tunelu Blanka považuji za dobrá a na Prahu poměrně pokroková. Jen vyřešením stávajících problémů ale mohou plně využít svůj potenciál. Jen celistvá řešení mohou skutečně přitáhnout větší počet lidí a znásobí tak smysl stávajících opatření.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověd

21.01.2016

Dobrý den, cyklistika je součástí dopravy ve městě a rozhodně podporuji jakákoliv opatření, která vedou ke zlepšení podmínek pro cyklisty. V současné době se soustředíme na vyhodnocování změn, které po otevření tunelového komplexu Blanka nastaly, zejména na ty, které ovlivňují provoz MHD. Nicméně ani na cyklisty nezapomínáme. S uvedenými podněty pracujeme a v brzké době bude dokončeno jejich posouzení a bude předloženo Komisi Rady hl. m. Prahy pro cyklistickou dopravu, kde budou projednány. Předem ale upozorňuji, že přes veškerou snahu se ne vždy podaří najít řešení ideální pro všechny. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Blanka, Cyklostezky
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Místa v okolí tunelu Blanka problematická z pohledu cyklistické dopravy”

 1. Mikulik
  1127.11.2015 (8:49)

  Tak zrovna Propojením Za Elektrárnou k Trojskému mostu se dá normálně použít.Vždyť jsem tam jel. Co byste si tam představoval? 3 metry široký hlaďoučký asphalt?

  • Petr Dlouhý
   0130.11.-0001 (0:00)

   Od Trojského mostu směrem k ulici Za Elektrárnou je nyní zákaz vjezdu cyklistů. Vizte //mapa.prahounakole.cz/#misto=p_5576 V první řadě bych si tedy představoval alespoň povolení takového průjezdu.nn1

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné