Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Modernizace semaforů nejen na území Prahy 6"

sandula
31 31.10.2016
Sledujte tento dotaz

Dobry den,

>bohuzel jsem si musel vsimnout, ze semafory na Praze 6 prosly modernizaci. Modernizace se projevuje tim zpusobem, ze jsou strasne kratke intervaly zelene, ze nima projede max 4-5 aut. Pak se tvori kolony, kde predtim nebyly. A to i o vikendu. Je to sileny.... Dam priklad, krizovatka na Vypichu, krizovatka Jeremiasova-Plzenska.
Prosim o predani teto informace dotycnym osobam.

Do budoucna, pri dalsich modernizacich, by bylo dobre , pro spokojenost obou stran, myslet uz predem na tuto situaci. A nastavovat signalizace racionalne.

Dekuji

Odpověd

25.11.2016

Dobrý den, k Vámi uvedeným křižovatkám sděluji následující: Křižovatka Vypich je dlouhodobě přetížena, a to ze všech směrů. Prodloužení zelené na jednom z vjezdů by vedlo ke snížení kapacity na ostatních vjezdech. Zřetelný nárůst kolon v posledním roce je dán vyššími intenzitami vozidel a bez nákladných stavebních úprav není možné pouhým přenastavením světelné signalizace situaci změnit. Doplňuji, že křižovatka Vypich byla modernizována již v roce 2008. Na křižovatce Plzeňská – Jeremiášova byla provedena obnova signalizace v roce 2014. Zásadním požadavkem Policie ČR bylo doplnění směrových signálů tak, že na všech vjezdech není při odbočování vlevo nutné dávat přednost protijedoucím vozidlům. Bylo zřejmé, že toto opatření způsobí značné snížení kapacity křižovatky. Přesto při projednávání obnovy světelné signalizace zástupci Policie ČR na této úpravě trvali a byla odsouhlasena silničním správním úřadem. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné