Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Možné žaloby kvůli zrušení Pražských stavebních předpisů"

Petr Kocmánek
12 12.12.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den paní Krnáčová, v deníku METRO jste v rozhovoru uvedla, že chcete zrušit nové Pražské stavební předpisy rušící velkoplošnou venkovní reklamu v Praze, protože se bojíte arbitráže s firmou BigBoard. Můj dotaz zní: Vy se nebojíte soudních žalob na Vaši osobu od všech pozůstalých, kterým v Praze zemřeli - a zemřou jejich blízcí z důvodu, že řidič se nedíval pozorně na silnici ale na billboardy? Pokud nebudete hlasovat pro zachování Pražských stavebních předpisů, stáváte se svým způsobem spoluvražedkyní dětí a rodičů při dopravních nehodách způsobených nepozorností v Praze. Opravdu s takovým cejchem smrti chcete vykonávat funkci primátorky?

Odpověd

13.01.2015

Dobrý den, především chci říct, že minulé vedení Prahy v čele s panem Hudečkem situaci kolem Pražských stavebních předpisů svou nečinností výrazně zkomplikovalo. Na připomínky Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) nereagovalo a dostalo nás do nepříjemné pozice. Nyní nám nezbývá nic jiného, než rozhodnutí ministerstva o zrušení předpisů přijmout a novelizovat je tak, aby byly v souladu s požadavky MMR.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Billboardy, Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

3 komentářů k dotazu “Možné žaloby kvůli zrušení Pražských stavebních předpisů”

 1. Honza Hujer
  1216.12.2014 (17:46)

  Dobrý den, pane Kocmane opravdu se bojím o Vaše duševní zdraví, ještě by se k žalobám mohli přidat pozůstalí, kterým příbuzní zemřou u lampy veřejného osvětlení a stromořadí nebo možná i svodidel!

  • Josef Jůza
   1222.12.2014 (21:08)

   Lampy veřejného osvětlení, stromořadí ani svodidla se nesnaží připoutat pozornost lidí. Velkoplošné reklamy jsou umisťovány za účelem, aby si jich a jejich obsahu lidé všimli, a odpoutávají pozornost nesrovnatelně více. K nehodám, k nimž přispělo odpoutání pozornosti řidiče, dochází, byť nemám čas kvůli této diskusi hledat důkazy; myslím, že vážně o tom málokdo pochybuje. Ty, kdo tyto reklamy umisťují, i ty, kdo jim v tom pomáhají, považuji za bezohledné jedince, kterým je třeba se bránit. Zrušení nebo pozastavení platnosti Pražských stavebních předpisů, které měly situaci zlepšit, považuji za velmi nešťastné a za znak toho, že ti, kteří tak činí, nejednají v zájmu obyvatel města.

 2. Honza Hujer
  019.1.2015 (15:52)

  Tak bych zakázal i minisukně, holky s velkým pop…. atd.
  A důsledně, protože nejednají v zájmu řidičů.

  HLAVA II
  PROVOZ NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH
  Díl 1
  § 5
  Povinnosti řidiče
  b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích.

  Mějte se Honza

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné