Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Možnost uzavření nájemní smlouvy na dobu neurčitou"

Helena Motlová
01 01.04.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, pane inženýre,

před Vánocemi jsme podali žádost o výměnu bytu (magistrátní za magistrátní). Důvodem výměny je nejen nyní již nadměrná velikost bytu, ale především to, že manžel se stal plně invalidním (je imobilní a ve stávajícím domě není výtah). Oba jsme rodilí Pražáci a již 40 let máme nájemní smlouvu vždy na dobu neurčitou. Podmínka, že nám doba neurčitá zůstane, jsem si předem ověřila na bytovém odboru Magistrátu. Nyní jsem se dozvěděla, že žádost je nám konečně schválena, avšak s tím, že doba neurčitá se změnila na dobu určitou, protože se v průběhu schvalovacího procesu změnila pravidla. Jistě pochopíte, že jsme v naší situaci tímto přístupem velmi nemile zaskočeni a pohoršeni. Nemůžeme pochopit, jak je takovéto jednání vůbec možné.

Jsme v situaci, že byt máme připraven na stěhování a čas na další hledání jiného bytu (v majetku jiné městské části Prahy), zvlášť když si připočtu dobu schvalování výměny,  vzhledem k postupně zhoršujícímu stavu manžela již nemáme. Jsme tak postaveni ne vlastní vinou do situace, že nemáme na výběr a na výměnu za těchto nevýhodných podmínek musíme přistoupit?

Do úprav nového bytu budeme muset investovat nemalé prostředky, aby byl byt přizpůsoben potřebám invalidy. Jak je máme investovat, když nebudeme mít jistotu nájemní smlouvy na dobu neurčitou?

Prosím, zvažte, zda u naší žádosti podané za původních pravidel byste nám nemohl poskytnout s ohledem na naši vážnou rodinnou situaci výjimku.

Pevně věříme, že naši situaci pochopíte a vyjdete nám vstříc.

S úctou,

Helena Motlová

Odpověd

30.04.2015

Vážená paní Motlová, dobrý den! Na Váš dotaz jsme již v minulém období reagovali ve spolupráci s paní primátorkou podrobnou odpovědí, kterou jsme s ohledem na délku textu zaslali přímo na Váš soukromý e-mail. Pokud byste tuto odpověď neobdržela, ozvěte se nám. S pozdravem Ing. Radek Lacko

Ing. Radek Lacko (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné