Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Možnost zveřejnění výtek a dopisů MMR k Pražským stavebním předpisům"

Tomáš Hnyk
24 24.08.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,
děkuji za odpověď zde.

Moc mě nicméně neuspokojila.

  1. Bylo by možné ony kritické dopisy z MMR zveřejnit?
  2. Bylo by možné upřesnit, které konkrétní ustanovení se MMR nelíbily? Stále jsme se to po více jak týdnu nedozvěděli. Paní Krnáčová tvrdí, že problém byl v ustanoveních § 45 a § 66. Ty jsou ale věcně prakticky totožné (odkazy na obě verze přikládám níže). Bylo by tedy konečně možné vyjevit, v čem spočívaly ty zásadní námitky ministerstva? Jediný faktický rozdíl (když pominu naprosto vágní ustanovení, že oslunění musí plnit alespoň 80 % bytů ve verzi paní Krnáčové oproti jasné definici ve verzi pana Stropnického) je zmínka v § 66 verze pana Stropnického o tom, aby budovy využívaly, "pokud je to technicky či ekonomicky vhodné, energii z obnovitelných zdrojů nebo z odpadního tepla." Stále mi není jasné, co je na tomto ustanovení kontroverzního a protiprávního, že by to zakládalo důvod pro MMR PSP ve Stropnického znění odmítnout.

Jelikož není jisté, že z rady mimo pana Stropnického dané návrhy někdo četl, připomínám, že jeho verze je zde a verze od paní Krnáčové zde.

S pozdravem,
Tomáš Hnyk

Odpověd

01.10.2015

Dobrý den pane Hnyku, Vámi požadované dopisy jsem neobdržel, prosím obraťte se na pana náměstka Stropnického, na kterého byly adresovány. Děkuji. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Pražské stavební předpisy
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Možnost zveřejnění výtek a dopisů MMR k Pražským stavebním předpisům”

  1. Tomáš Hnyk
    101.10.2015 (21:32)

    Jestliže jste ty dopisy neobrdžel, jak se k nim můžete odkazovat jakožto k důvodu, proč měly být PSP odebrány panu Stropnickému? Dopisy jsem si podle zákona 106 vyžádal a nejsou nijak přehnaně kritické a rozhodně z nich neplyne, že by PSP nebyly schváleny v podobě navržené panem Stropnickým. Také z nich tedy neplyne, že by PSP nebyly bývaly schváleny, takže celá ta argumentace byla postavená na vodě.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné