Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nedodržování vyhrazených pruhů pro autobusy"

Pavel Rambousek
28 28.12.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane Dolínku,

plánuje se do budoucna rušení vyhrazených jízdních pruhů pro autobusy? Řidiči osobních automobilů je mnohdy ignorují, Policie nic nevymáhá a autobusy v nich tudíž nejedou, ale popojíždí v kolonách aut. Přijde mi tudíž zbytečné, aby v Praze nadále byly. Vyhrazené pruhy pro autobusy bych v Praze nechal jedině za předpokladu, že by se Policie zaměřila na to, aby pruhy pro autobusy sloužily opravdu jen autobusů, ale to Policie neudělá.

Děkuji za odpověď.

S přáním hezkého dne Pavel Rambousek

Odpověd

03.02.2016

Dobrý den, záměrem města je maximálně preferovat hromadnou přepravu osob, byť to někdy může být na úkor dopravy individuální. Z tohoto důvodu vznikají vyhrazené pruhy v místech, kde je to s ohledem na zjištěná zdržení možné vyznačit. Ze získaných statistik je prokázáno, že vyhrazené jízdní pruhy pro autobusy výrazně zlepšují a urychlují hromadnou přepravu osob ve městě a přispívají k dodržování stanovených jízdních řádů. Proto se o zrušení těchto vyhrazených pruhů zatím neuvažuje. Věřím, že Policie ČR, v rámci výkonu své služby, dělá maximum pro to, aby vyhrazené bus pruhy namátkově dozorovala a neukázněné řidiče postihovala. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Nedodržování vyhrazených pruhů pro autobusy”

  1. Jan Nowak
    0217.2.2016 (14:41)

    Vazeny pane Radni,
    nektere statistiky dokazuji pravy opak. Napr. Jizni spojka P4 x P5 nebo Strakonicka smer CIty. Zde Buspruh situaci vyhrotil. Neni vse jen black and white.

    nekteri pouzivaji bus pruh jen na kratkodobe predjeti patologicky pomalych soferu, kteri uz na Kacerova zpomaluji na 50km a vytvari kolony.. Na tyhle ridice by se melo ODA/TSK a Policie zamerit. Jde to na nervy.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné