Jaké téma vás zajímá ?


Omlouváme se, na dotazy není možné z technických důvodů možné odpovídat.
Děkujeme za pochopení.

Detail dotazu "Neprodloužení nájemní smlouvy k bytu magistrátu hl. m. Prahy"

Musílková
20 20.04.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní radní,

neboť již nevím na koho a kam se obrátit, rozhodla jsem se na pár vteřin obtěžovat Vás, ale vězte, že tato celá záležitost je pro mojí maminku životně důležitá, psychicky náročná a vyčerpávající. Maminka se dostala do situace, že od 18.3.2015 z ní je bezdomovec, neboť došlo k nějaké politováníhodné situaci, kdy u ní nedošlo k prodloužení nájemní smlouvy . Moje maminka XXX bydlí v bytě Magistrátu hl.m.Prahy, Bryksova ul. 750, řádně platí nájem a přesto jí nebyla smlouva obnovena a z důvodu, že je 20 let invalidní důchodce, zdr. postižení 3 stupně, ZTP/P, neměla ani možnost nikde našetřit peníze, aby si koupila a pořídila vlastní bydlení.
V bytě, kde nyní ještě bydlí, byly určité problémy, kdy jí šel do bytu zápach z celého domu (což i nadále trvá) a jelikož toto nikdo neřešil stala se maminka asi spíše zátěží a jakousi stěžovatelkou. Pak se mým intenzivním hledáním přišlo na to , že v bytě nebyly nainstalovány zpětné klapky.
Z důvodu však, že došlo v průběhu půl roku k poškození nejen zdraví maminky a to proto, že veškerý "bordel z ventilace" jí šel do bytu, došlo i k poškození sousedský vztahů, vyhrožování, stalking její osoby.
Magistrát jí tedy nájemní smlouvu z nějakého důvodu, který sami nevíme (nikdo maminku nekontaktoval, nebal jí jakoukoli důtku na špatné chování) neobnovil. Maminka je člověk tichý, společenský a sama ví, že došlo k nějaké křivdě, která nás nyní psychicky hubí a děsíme se dne, kdy přijde den vystěhování. ALE KAM???? Myslím si, že sám magistrát tak začal porušovat Mezinárodní úmluva o právech lidí s postižením a i Úmluva OSN o právech osob se zdravotním postižením a z maminky, která se vše vždy snažila řešit sama bez pomoci druhých, snažila ve své nemoci o to být řádným členem naší společnosti a začleňovat se jí vyhodil na ulici jako bezdomovce.
Celou záležitost jsem samozřejmě řešila nejdřív osobně s bytovým odborem a následně pak na zasedání výboru zastupitelstva MHMP, které se konalo dne 19.3.2015. Na jednání jsem byla přítomna i s maminkou, neboť při jednání s p. Svrčinovou jsem pochopila, že toto není objektivní člověk, ale pouze zaměstnanec, který do éteru řekne jen to, co se jí hodí. I zde na jednání výboru jsem dostala slovo, vše vysvětlila a všichni jsme následně nevěřili tomu, že magistrát mamince opravdu nechce prodloužit nájemní smlouvu jen proto, že nevyčistila ventilaci - větráky. Já se tedy zavázala, že toto klidně budu každý den čistit, jde-li pouze o toto a věřili jsme všichni přítomní, že věc dopadne kladně a nájemní smlouva bude obnovena. Bohužel se tak nestalo a pan ředitel byt. odboru p. Svoboda zaslal mamince doporučeně dopis, že magistrát nemá zájem mamince nájemní smlouvu prodloužit. Chtěla jsem Vás požádat o urgentní pomoc. Někde jsem i zaslechla, že by nájemné mělo být sjednáváno pro zdr. postižené osoby nanerčito.
NEUSTÁLE SE PTÁT PROČ? CO UDĚLAL TEN ČLOVĚK, KTERÝ SE SNAŽÍ ŽÍT SE SVÝM ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM TAK VÁŽENÉHO, ŽE MU NEBYLA SLOUVA OBNOVENA  A STÁT SE ZACHOVAL JAK SE ZACHOVAL???? Ještě podotýkám, že městské části Prahy nemají volné byty, vše se pronajímá díky obálkové metodě, na kterou maminka nemá finance, neboť byt, který jí určil Magistrát a na který má právo je byt zvláštního určení.
JE MI SMUTNO A LÍTO VŠECH LIDÍ, KTEŘÍ NEMOHOU DNES ŘÍCI, ŽE JIM VADÍ TO ČI ONO, NEBOŤ PAK UŽ JSOU NEŽÁDOUCÍ. HORŠÍ ASI NEŽ DO ROKU 1989.

Budete-li chtít určité podklady z naší strany ráda vám je poskytnu. Ale potřebovala bych spíš , aby tento problém zazněl na zastupitelstvu Rady HMP a bylo hlasováno.

Odpověd

27.04.2015

Dobrý den,

Než cokoli napíšu, musím Vás bohužel odkázat na jiného radního. V této otázce totiž nejsem kompetentní členkou Rady hl. m. Prahy, proto se prosím obraťte na pana radního Lacka, jenž má bydlení, včetně bytů zvláštního určení, na starosti.

Podle mých informací, které jsem si vyžádala od příslušných úředníků, se celá situace momentálně řeší a já pevně věřím, že pokud k tomu nejsou relevantní důvody, tak MHMP nikomu nájemní smlouvy neukončuje. Pokud ale takové důvody nastanou, pak se MHMP musí chovat jako správný hospodář a majitel bytu.

Jak jsem již ale napsala v úvodu, nejsem gesčně způsobilá tento problém blíže komentovat a mohu Vám pouze doporučit, abyste se obrátila na pana Lacka.

S pozdravem Irena Ropková

Ing. Mgr. Irena Ropková (Současný radní)

Radní hl. m. Prahy

Do oblasti mé působnosti spadá problematika školství a evropských fondů v hlavním městě. Na starost tak mám rozvoj vzdělávání a vzdělávací soustavy, navyšování kapacit ve školských zařízeních, zkvalitňování výuky a současně správné nastavení výzev a podporu aktivního čerpání evropských fondů.

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Neprodloužení nájemní smlouvy k bytu magistrátu hl. m. Prahy”

 1. Musílková
  0930.9.2015 (7:47)

  Vážená paní radí, tak bohužek i když situace je klidná, vše se vrátilo do normálu i přesto nebyl mamince se 3. stupněm invalidity, ZTP/P prodloužen nájem a ona nemá kam jít. Byty od městských částí jsou pronajímány pouze obálkovou metodou, na to nemáme, do domů seniorů jít nemůže – nemá věk a ostatní domy jsou tak přeplněné, že zde je možné získat byt až za 10 let .

  Dle pravidel pronájmu a prodlužování doby nájmů a ubytovacích místností v objektech HMP ze dne 17.3.2015 oddíl II. – osoby se zdravotním postižením v době trvání nájmu BZU – „HMP nevyzve nájemce k opuštění bytu pokud nájemce: – není vlastníkem nemovitosti (TO NEJSME); plní povinnosti, vyplývající z právních předpisů (TO také SPLŇUJEME), i tak nebyla smlouva pronájmu nemocné osobě prodloužena. Je spodivem, že lidé, kteří bydlí v bytech magistrátu a dluží na nájemném částky přes 100.000,-kč (a koukala jsem že je jich hodně), tak ty bydlí ve vašich bytech dál. úsměvné, že – A NO PRO NÁS MOC NE , SPÍŠ NEPOCHOPITELNÉ.

  „….ale jak je vidět do této věci nikdo nechce jít, proč bojovat za jednoho nemocného, když by mohl přijít třeba o dobře placenou práci ???““ (úvaha)

  Přílohy

  20150930073339676.pdf

 2. Honza
  015.1.2016 (22:43)

  Mam také jedne pribeh . Od 3.2015 chce magistrat znat prijmy . Pry , ze jsou to byty socialni ci tak nejak . Pokud clovek triclenna rodina přesáhne prijem 42 700 ,- cisteho ( oba dohromady ) za kaledarnich 12 mesicu tak Vam neprodlouzi najemni smlouvu . Pokudd Vam dite zacne pracovat mate opet smulu . Pokud se odstehuje tak nesmite mit vetsi prijem nez nejaky 33 000 ,- cisteho ( oba dohromady ) . Pokud byt s nekym vymenite tak tato pravidla jdou s Vami . I když to bude do bytu obecniho a ne magistratu města . Novy najemce ve vasem byvalem byte tyto pravidla mit nebude .

  Moznosti : Poslat manželku jednou za dva roky na urad práce . Nebo se nechat zaměstnat nekde jinde kde Vam napisou mensi prijmy a zbytek na ruku . Ovšem delate na duchod a duchodcepak nebude mit na najem . Jak z toho ven ?

  Osobne si myslim , ze je to diskriminace když Vas někdo onalepkuje ,, socka ,, Nemuzete se postavit na vlastní nohy jinak prijdete o strechu nad hlavou . Hypoteka v 45 letech ? Sebevrazda ! Pokud mate někdo radu napiste ji sem prosim . Dekuji za napady .

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné