Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Neprodloužení nájemní smlouvy na byt invalidní důchodkyně"

Musílková
02 02.10.2015
Sledujte tento dotaz

Vážená paní primátorko. Jsem velice ráda jako žena, že máme ženu primátorkou - držím Vám palce.

Velice bych si přála, aby se někdo aspoň trochu zajímal - né jen politicky a prospěchářky - o naší velice těžkou situaci. Mamince, člověku invalidnímu, invalidity 3. stupně, ZTP/P, nebyla ze záhadných důvodů prodloužena nájemní smlouva - prý ničí majetek města (po delším zkoumání jsem zjistila, že se jednalo o nevyčištěné odvětrávací systémy v koupelně a na WC) a prý si na ní stěžují sousedé (což je sice množné číslo, ale tak to opět není, ale i tak je divné, že když si stěžovala na neustále se měnící lidi vedle v bytě - ano byl neustále pronajímán, sousedka byla douhodobě v cizině, tak s tím nikdo nic ńedělal a sousedka si vesele bydlí dál...ale to je o něčem jiném a jiný příběh). Dle pravidel pronájmu a prodlužování doby nájmů a ubytovacích místností v objektech HMP ze dne 17.3.2015 oddíl II. - osoby se zdravotním postižením v době trvání nájmu BZU - "HMP nevyzve nájemce k opuštění bytu pokud nájemce: - není vlastníkem nemovitosti (TO NEJSME); plní povinnosti, vyplývající z právních předpisů (TO také SPLŇUJEME), i tak nebyla smlouva pronájmu nemocné osobě prodloužena. Je spodivem, že lidé, kteří bydlí v bytech magistrátu a dluží na nájemném částky přes 100.000,-kč (a koukala jsem že je jich hodně), tak ty bydlí ve vašich bytech dál a lidé, kteří se třeba i jen trochu liší tím, že jsou nemocní (NÉ VLASTNÍ VINOU) a dostanou se třeba malinko do nějakých nesnází - né vlastní vinou, těm se hodí klacek pod nohy a psychicky se zničí tím, že se jim neprodlouží nájem a oni nemají kam jít, neboť si nemohli nikde našetřit peníze, protože jsou 20let invalidiní a stav se nezlepšuji ale ba naopak zhoršuje. Takovej třeba člověk, který ztrácí zrak , tomu se aktuvují jiné smysly - dobrý sluch a dobrý čich a tím je pro nás zdravé svou vyjímečností vlastně na obtíž, neboť se mu nevěří ......... pak se ale zjistí, že magistrát v bytě kde se bydlí, neměl nainstalovány zpětné klapky v odvětřávačích (na WC a v koupelně) a místo slevy z nájmu bytu, neboť do onoho bytu šel veškerý zápach z bytů pod dotyčným, tak se raději vyhodí a vymyslí se různé věci proč nájmné neprodloužit.

Je spodivem, že magistrát ani nedodržuje lhůty na odpovědi zaslané mu poštou. Do dnešní doby nám ani nebylo odpovězeno na naší stížnost , kterou jsem adresovala dle ortg. řádu Oddělení sociálníhjo ombudsmana (MHMPP07FEJ68); panu radnímu Lacko (MHMPP07FEJ3N), ředitely odboru správy majetku - návrh (MHMPP07FEJ4I) a ani dopis psán k rukám ředitele Magistrátu (MHMPP05T2QZM) - ani na jeden dotaz nebylo magistrátem reagováno!! Tak takto se k nám magistrát chová, takto bere naši věc vážně, takto se chová k lidem, kteří ho potřebují a kvůli kterým zde je.

Vězte vážená paní primátorko, že situace je velice vážná - mamince se velice nyní zhoršilo zdraví a to ve všech směrech, velice těžce to nese - opravdu nemá kam jít. Byty od městských částí jsou pronajímány pouze obálkovou metodou, na to nemáme, do domů seniorů jít nemůže - nemá věk a ostatní domy jsou tak přeplněné, že zde je možné získat byt až za 10 let . Vše jsem již zjistila a tak Vás žádám o pomoc, o osobní schůzku a o to aby se tato věc vyřešila lidsky s úctou k nemocným a postiženým, kteří se snaží žít svůj údel s hrdostí.

Velice se obvám o samotný život maminky, je na konci sil - ví , že nic neprovedla, ničeho se nedopustila a přesto.

Byla bych ráda, kdyby mohlo dojít k osobní schůzce a věc probrat a vyřešit.

Odpověd

25.11.2015

Dobrý den, děkuju za Vaši podporu. Je mi líto, s čím se momentálně potýkáte, ale budu Vás muset odkázat na dopis, od pana radního, který Vám byl zaslaný. Vaše záležitost je i nadále v řešení.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Neprodloužení nájemní smlouvy na byt invalidní důchodkyně”

  1. Musílková
    1125.11.2015 (15:17)

    Vážená paní primátorko to mi chcete říci, že s tím vším souhlasíte? Poslala jsem Vám mnoho podkladů, kde je evidentní jak bytový odbor již v základu pochybil a Vy takto souhlasíte s tímto řešením? Měla jste možnost celou záležitost vyřešit ze svého postu, ale že i VY???????????????????

    Jsem velice zklamaná

  2. Blanka
    1125.11.2015 (15:58)

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné