Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Neproplácení faktur v IT"

Gerhard Lopata
26 26.11.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den paní primatorko.
Jak je možné, že např. na IT nejsou řádně a včas propláceny faktury? Kdo ponese odpovědnost za penále z prodlení, když faktury ani po několika měsících po splatnosti nejsou hrazeny?

Odpověd

02.12.2015

Dobrý den, máte na mysli nějaký konkrétní případ? Já mám informace takové, že informatice jsou řádně a včas propláceny faktury, kde není pochybnosti o řádném splnění vykazované činnosti či dodávky. V případě, kdy jsou pochybnosti o předmětu plnění, tedy jeho souladu s požadavkem objednatele, případně o ceně poskytnutého plnění, je nejdříve nutné takové pochybnosti odstranit. U několika faktur se tak stalo, že Poskytovatel byl požádán o doplnění výkazu práce, případně je s protistranou jednáno o dokončení předmětu smlouvy (objednávky) tak, aby bylo možné ji uhradit. V některých případech je pro reálný rozsah plnění nutné znovu jednat o ceně.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Neproplácení faktur v IT”

  1. Gerhard Lopata
    122.12.2015 (19:20)

    Dobrý den, děkuji za odpověď. Nicméně nezaznělo zde, co se bude dít u těch faktur, které jsou řádně vystaveny a jsou pouze několik měsíců po splatnosti a na tomto základě bude po MHMP požadováno penále z prodlení? Kdo tuto škodu bude hradit?
    Děkuji G. L.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné