Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nová značka pro cyklisty umožňující jízdu na červenou"

Jan Krcmar
20 20.10.2015
Sledujte tento dotaz

Mohla by se Praha zasadit o změnu zákona, aby bylo možné povolit cyklistům na některých místech, třeba ve Veletržní, odbočovat do cyklopruhu i když je červená? V zahraničí to funguje, ale je nutné, aby se to legislativně povolilo.
Když jedete na kole nahoru po Strojnické, a máte na křižovatce s Uměleckou a Veletržní červenou, tak by mělo být možné, pokračovat na kole dál do cyklopruhu Veletržní - viz obrázek.
Ta červená je tam v podstatě jen pro řidiče, protože když jedou auta a kola ze zdola po Veletržní, tak by je křížili. Ale cyklista se jen napojí do cyklopruhu.
Jsem si jist, že by se našlo mnoho dalších míst v ČR a v Praze, kde by stálo za to, povolit cyklistům speciální značkou jízdu na červenou, ale musela by se ta značka nejdřív povolit.
Děkuji
JK

Odpověd

04.12.2015

Dobrý den, Vámi vybraný příklad lze řešit i jiným způsobem než doplněním značky umožňující cyklistům jet na červený signál světelného zařízení. Vždy je otázkou jak dopravní specialista zhodnotí situaci a navrhne pro danou lokalitu určité opatření. Se zavedením Vámi navrhované značky pro cyklisty zatím nepočítáme, nicméně pokud je pro Vás toto značení důležité, obraťte se s žádostí na Ministerstvo Dopravy, které navrhuje úpravy legislativy, zejména zákona o provozu na pozemních komunikacích a jeho prováděcí vyhlášce, která stanoví podobu dopravního značení. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Cyklostezky, Doprava
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné