Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Nulová tolerance hazardu"

Adam Kovařík
25 25.02.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den paní Krnáčová,

ve svém programovém prohlášení se Rada HMP zavázala, že „postupně zavede nulovou toleranci hazardu“. Provoz loterií a podobných her v současnosti upravuje vyhláška č. 10/2013. Jelikož příprava návrhů obecně závazných vyhlášek spadá do Vaší kompetence, obracím se na Vás.

Bydlím na Praze 8, kde je situace alarmující. Máme tu k dnešnímu dni 61 heren, nejvíc ze všech městských částí. Loni v říjnu se v místním referendu přes 95 % zúčastněných voličů (17 048 hlasů) vyslovilo pro zákaz heren. V listopadu nově zvolené zastupitelstvo (koalice ANO, ČSSD, SZ) schválilo usnesení (č. Usn ZMC 150/2014), ve kterém „žádá Zastupitelstvo hlavního města Prahy, aby bez zbytečného odkladu přijalo změnu obecně závazné vyhlášky…, a to tak, aby na celém území Městské části Praha 8 bylo zakázáno provozování loterií a jiných podobných her“.

Můj dotaz tedy zní: Kdy bude nová vyhláška připravena ke schválení?

Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí

Adam Kovařík

Odpověd

11.03.2015

Dobrý den,

v průběhu roku 2014 přijala zastupitelstva některých městských částí hl. m. Prahy usnesení, kterými byla deklarována tzv. nulová tolerance vůči provozování hazardních her na jejich území. Vedení hl. m. Prahy se otázkou budoucí regulace této činnosti intenzivně zabývá. Očekávám, že na příštím jednání Rady hl. m. Prahy bude záměr novelizovat předmětnou vyhlášku projednán a schválen. Poté bude následovat 30denní připomínkové řízení, v jehož průběhu budou městské části hl. m. Prahy moci navrhnout nulovou toleranci k hazardu na jejich území. Po vypořádání připomínek by měl být návrh novely vyhlášky předložen Zastupitelstvu hl. m. Prahy ke schválení. Bude tak dodržen zákonný postup pro přijímání právních předpisů hl. m. Prahy.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Regulace hazardu
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné