Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Obytná výstavba na Invalidovně"

Hana Andrlová
10 10.02.2015
Sledujte tento dotaz

Vážený pane radní,

náš dům (nedávno ještě památkáři chráněn) má být sevřen jak zleva, tak zprava, výstavbou obrovských kancelářských center, i když už se bude stavět naproti nám administrativní centra velkých kapacit a rozměrů. Máme tu málo zeleně, všichni se bouří, máme ještě šanci to zastavit, nebo alespoň snížit patra? Je pravda, že proti Vám tvrdě vystoupili developeři a chtějí se Vás zbavit? Víte něco o zástavbě na Invalidovně? Také si myslíte, že nárůst aut za 24 hodin z cca 55 na 960 nezmění životní prostředí jak uvádí zpráva?

Děkuji za upřímnou odpověď, ať je jakákoli.

Hana Andrlová

Odpověd

25.02.2015

Vážená paní Andrlová,

ačkoliv mi z vašeho popisu není úplně zřejmé, z jakého domu přesně píšete, mohu vás seznámit s následujícími informacemi ohledně výstavby na Invalidovně:

  1. chystaná výstavba nad objektem stanice metra Invalidovna je nyní předmětem diskuze na dozorčí radě DPP a usilujeme o to, aby na místě nevznikl projekt předimenzovaný nebo jakkoliv jinak negativně působící na své okolí,
  2. v otázce projektu Rustonka Development vůči tomuto projektu aktivně vystupuje současná Rada MČ P8. Právě dnes na komisi pro majetek MČ P8 došlo ve věci chystaného prodeje poloviny městského pozemku mezi Sokolovskou a Rohanským nábřežím ke změně stanoviska MČ z pozitivního na negativní,
  3. podobně před pár týdny změnila MČ svůj původní souhlas na nesouhlas ve věci rozsáhlého projektu chystaného za školou Petra Strozziho pod vlakovou tratí, kde hrozilo, že dojde k protažení ulice Pernerovy do Sluncové. Pokud by k tomu došlo, stala by se silnice elegantní zkratkou k Rohanskému nábřeží.

V okolí se aktuálně připravuje celá řada dalších projektů, které společně s MČ P8 monitorujeme a hájíme v procesu jejich příprav zájem dlouhodobý veřejný, zájem obyvatel Prahy nad zájmem krátkodobým soukromým, zájmem developerských skupin. Pro řešení konkrétních záležitostí bych vám doporučil obrátit se na mého kolegu ze Strany zelených, radního MČ P8 Petra Vilguse (petr.vilgus@praha8.cz). Ten má o jednotlivých projektech v okolí Invalidovny největší přehled.

S  pozdravem

PhDr. Matěj Stropnický

PhDr. Matěj Stropnický (Bývalý radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Obytná výstavba na Invalidovně”

  1. 0212.2.2015 (10:35)

    Dobrý den pane Stropnický. Nevolila jsem Vás a s některými Vašimi názory zcela zásadně nesouhlasím (Např. co se týká násilného obsazení domu na Praze 3 squattery). Ale fandím Vám, že jste neústupný, co se týká boje s pražskými developery a s nimi spojenými lidmi, kteří si z radnic udělali akorát kvetoucí byznys. Je potřeba víc lidí, jako jste Vy, aby zastupovali nás občany a naše zájmy a ne zájmy úzkých skupin a ještě za to kasírovali peníze. Nedejte se. Držím Vám palce.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné