Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Omezení buskingu mimo centrum Prahy"

Zuzana Nováková
28 28.12.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den paní primátorko,

dočetla jsem se o omezení "buskingu" v centru Prahy. Chtěla jsem se zeptat, proč nejsou v návrhu zahrnuty např. i okraje Prahy, kde lidé hledají klidné bydlení. Na Sofijském náměstí v Modřanech každý čtvrtek v rámci farmářských trhů vystupuje romská kapela, která hraje od 10 do 18-19 hod (prý na pozvání pořadatele trhů). Pokud člověk musí zůstat doma (a matky na mateřské nemají moc na výběr), je to opravdu velmi nepříjemné, až zoufalé. MČ Praha 12 toto vyhodnotila jako příjemné zpestření farmářských trhů. Mám dojem, že si z lidí bydlících nad náměstím dělají srandu.

Děkuji za odpověď, s pozdravem

Zuzana Nováková

Odpověd

13.01.2016

Dobrý den, jelikož se drtivá většina pouličních umělců zdržuje právě v centru Prahy, rozhodli jsme se busking regulovat právě v námi vybraných lokalitách. Pokud hraje romská kapela na trzích, na pozvání pořadatele, doporučuji Vám opět se obrátit na příslušnou městskou část, což je ve Vašem případě MČ Prahy 12.

Adriana Krnáčová (Současný radní)

Primátorka hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Jeden komentář k dotazu “Omezení buskingu mimo centrum Prahy”

  1. Vladimír Slunečko
    033.3.2016 (15:34)

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, jestli se regulace tzv. buskingu má týkat i tzv. živých soch. Ty (např. na Václavském náměstí) na sebe totiž často upozorňují, aby přilákali pozornost, jakýmisi odpornými pisklavými zvuky, což je často ještě horší a rušivější než nějaká hlasitá hudba.
    Děkuji, zdraví V. Slunečko

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné