Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Omezování hlučnosti a prašnosti"

Marie Zelenková
03 03.09.2014
Sledujte tento dotaz

Jak si představujete Prahu bez aut? Zatím mají auta přednost před zdravím občanů. Jak a hlavně kdy to chcete změnit? Udělejte změnu do voleb. Jinak vám věřit nezačneme.
Jak dlouho ještě myslíte, že občané vydrží snášet hluk a prašnost na ulici Jana Želivského v Praze 3? Včetně kontejnerového překladiště? Po tolika letech nebude náhoda, když se někdo s poškozeným zdravím vlivem dlouhodobého hluku a prašnosti dopustí i trestného činu - vina je potom ne na něm (je k tomu dohnán situací, politiky atd. - okolnostmi, které nemá ve své moci nijak ovlivnit), ale na vás, kteří občany této zátěži chronicky vědomě vystavujete.
Proč musí zdraví ničit i spedice v centru města? Tato činnost sem nepatří. Ani za podpory pana Nouzy a nesmyslnných výjimek. Prosím o odpověď vás. Nikoli někoho z té "slepičárny" jako součásti kanceláře, kde se vyřizují maily určené vám "slípkami" vaším jménem a vy o podnětu, stížnosti a nespokojenosti občanů nemáte ponětí.
Děkuji

Odpověd

08.09.2014

Dobrý den,

děkuji za dotaz, nicméně ve vší úctě bych Vás poprosil o respekt k mým kolegyním a kolegům, kteří zajišťují chod primátorské kanceláře. Vězte, že nazývání mých spolupracovníků "slípkami" se dotýká i mě osobně.

Nyní k Vašemu dotazu. Nikdy jsem neřekl, neříkám a nikdy říkat nebudu, že chci Prahu bez aut. Autodoprava je nedílnou součástí každého města, Prahu nevyjímaje. Ovšem některá vyspělá evropská města ji umí daleko lépe korigovat a dávají prostor i alternativním způsobům přepravy tak, aby byly v zájemné rovnováze a městu co nejvíce prospívaly. To je také můj cíl, to je na čem usilovně pracujeme.  Od nárazových osvětových happeningů přes odbornou debatu na Metropolitní ozvučné desce až po klíčové dokumenty, jako je například Koncepce cyklodopravy a Manuál veřejných prostor, a realizaci stavebních úprav pro zklidnění dopravy.

Trend upřednostňování osobní autodopravy je v Praze patrný již několik desítek let. Nelze jej změnit během jednoho funkčního období, natož pak během roku a půl, který jsem měl k dispozici já. Bylo-li by to v mých silách, Prahu bych k lepšímu měnil citelněji, nicméně každá větší změna je během na dlouhou trať. A my jako město jsme teprve odstartovali.

S pozdravem,

Tomáš Hudeček

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. (Bývalý radní)

Primátor hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné