Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Organizační opatření na pracovištích registru vozidel"

Petr Tomasek
14 14.07.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den, neuvažujete o:

  1. přizpůsobení úředních hodin jednotlivých pracovišť registru vozidel faktu, že lidé z většiny chodí do práce? Myslíte, že pracovní doba např. pracoviště na Bohdalci i jiných (dva dny v týdnu 7:45-12:15 a 12:45-17, dva dny 7-12 a 12-15:30 a jeden den 7-11, při šílených čekacích i objednacích dobách, je adekvátní? Co brání prodloužení otevíracích hodin do 18-19:00, aby i zaměstnaný člověk mohl zařídit zákonné nezbytnosti, aniž by si musel vzít přinejmenším jeden den dovolené?
  2. zajištění, aby na registru byl někdo, kdo by zvedl v kontaktech uvedený telefon?
  3. zrychlení celého procesu? Už více jak týden, bohužel, čekám na technické průkazy z hromadného převodu a nedovedu si představit, že bych musel za týden odjet na dovolenou bez nich... Pochybuji, že policie by byla shovívavá, byť jde o důsledek nedomyšleného zákona a neefektivně fungujícího úřadu.
Děkuji.

Odpověd

19.08.2015

Dobrý den, současné úřední hodiny pražského registru vozidel odpovídají potřebám a poptávce drtivé většiny klientů. Mimo prázdninové měsíce má odloučené pracoviště v Praze 9 – Vysočanech, Na Výběžku 11, úřední hodiny v pondělí a středu posunuty oproti ostatním pracovištím tak, že začátek je od 8.45 a konec v 18.15 hodin. Dlouhodobým sledováním návštěvnosti pracoviště v době prodloužení (pondělí a středa po 17. hodině) bylo zjištěno, že návštěvnost a zájem o služby je v tomto období zcela minimální. Lhůty k objednání prostřednictvím aplikace „rezervace návštěv“ činí v současné době několik dní. Dne 27. 7. 2015 bylo možno uskutečnit objednávku na pracoviště Bohdalec na 4. 8. 2015, na ostatní pracoviště na 29. 7. 2015, na pracoviště Kongresové centrum Praha bylo možno se objednat na následující den. Telefonické informace registru vozidel jsou poskytovány na lince 236 005 491. Kontaktní telefony na jednotlivá pracoviště, zveřejněné na webových stránkách MHMP jsou obsluhovány odpovědnými metodiky, jejichž úkolem je zajištění provozu pobočky, nelze tedy garantovat permanentní obsluhu telefonu. Požadavky přijaté prostřednictvím přepážky pro hromadná podání v Praze 9, Na Výběžku 11, jsou zpracovávány v průběhu několika dnů, zpravidla tak, že žádosti přijaté do středy (včetně), jsou zpracovány do pátku. Pokud uvádíte, že na vyřízení čekáte více než týden, sdělte nám prosím konkrétní informace tak, aby se skutečný stav dal prověřit. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné