Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Park Čeněk a výstavba v oblasti Klánovice-Čihadla"

Markéta Matějková
15 15.10.2015
Sledujte tento dotaz

Dobrý den pane Stropnický, ráda bych se zeptala na 2 projekty:

  1. Park Čeněk Černý Most - tento projekt je projekt Magistrátu. Z původního projektu - vytvořit území s hřišti z mně neznámých důvodů sešlo a dalším záměrem bylo vytvořit z toho síť inline stezek a stezek pro pěší. Zdá se, že ani tento záměr nevyšel - opět z mně neznámých důvodů, které bych chtěla vysvětlit, a udělala se z toho síť inline stezek a 1 cesta pro pěší. Druhou věc, kterou bych potřebovala vysvětlit je následovná: po přijetí nové vyhlášky o pohybu psů, bude psům zcela znepřístupněn přístup na cyklostezky, které park lemují, ale samozřejmě chodec nesmí vstoupit ani do inline stezky. Znamená to tedy, že lidé se psy budou "v zajetí" a bez toho, aniž by jim hrozila sankce, nebudou smět do parku vkročit. Nevím, jak po nezpevněných plochách, ale na sídlišti žije velké množství vozíčkářů, kteří se mimo zpevněné cesty nedostanou, proto uvažujme jen tyto cesty. (Možná že toto není přímo Vaše pole působnosti, ale určitě musíte být schopný vysvětlit i řešení tohoto problému). Výstavba parku a zmíněná vyhláška zatím napovídá tomu, že nový park bude zcela nepřístupněn určité skupině obyvatel.
  2. Výstavba zřejmě nových domů v pražském přírodním parku Klánovice-Čihadla. Jak je zdůvodněna výstavba domů v této oblasti, kde je výstavba značně omezena? Jedná se o prostor u Čihadel, kousek od silnice Hodějovská. Když jsem si pročítala vyhlášku, tak jsem nenašla bod, který by nějak ospravedlňoval tuto výstavbu.

Věřím, že na všechno existuje rozumná odpověď a Magistrát se nesnačí zničit či vyhnat z Prahy vše, co by zde ještě mělo nějakou spojitost s přírodou. Děkuji za odpověď.

PhDr. Matěj Stropnický (Bývalý radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Regulace pobíhání psů
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné