Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Parková úprava zahrádkářské kolonie U Elektry"

Adam Perný
09 09.07.2014
Sledujte tento dotaz

Dobrý den,

rád bych se zeptal na termín, kdy plánuje HMP realizovat Park zahrádky ve Vysočanech (parková úprava bývalé zahrádkářské kolonie v oblasti ul. U Elektry). Území je již několik let neudržované a nám, novým obyvatelům, chybí pěší propojení ulic U Elektry a Kolbenova, které by mělo být součástí této investice.

Děkuji předem za odpověď.

Odpověd

Dobrý den pane Perný, vzhledem k tomu, že v současné době probíhá projednávání dokumentace pro územní řízení této stavby, lze předpokládat zahájení vlastní realizace nejdříve v letech 2015 – 2016. Mohu potvrdit, že součástí parku bude i pěší propojení ke stanici metra Kolbenova. S pozdravem Jiří Nouza

Ing. Jiří Nouza (Bývalý radní)

Náměstek primátora hl. m. Prahy

 • Infrastruktura
 • Dopravní infrastruktura
 • Životní prostředí
 • Investice

Rozšířený profil
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Parková úprava zahrádkářské kolonie U Elektry”

 1. Jana Humhejová
  0722.7.2014 (18:32)

  Dobrý den,

  někde jsem četla, že územní rozhodnutí k parku Zahrádky by mělo být do konce roku 2014. Je to reálné? A je reálné, že se následně podaří získat finanční prostředky pro tuto investici? Velmi by to usnadnilo dopravu dnes už početné skupiny nových obyvatel.
  Prosím vás o konkrétní odpověď, zda vidíte realizaci parku v následných 2 – 3 letech jako pravděpodobnou.

  Děkuji předem za odpověď.

  • Jiří Nouza
   0821.8.2014 (8:18)

   Vážená paní Humhejlová,

   je reálné získání územního rozhodnutí v právní moci do konce roku 2014. V dnešní době má hl. m. Praha, v rámci projednávání dokumentace k územnímu řízení, soustředěno přibližně 2/3 stanovisek dotčených subjektů a orgánů stání správy. Všichni účastníci (včetně zásadních orgánů stát. správy) se doposud vyjádřili kladně, resp. s nimi byla nalezena shoda v rámci projednání dokumentace.
   Z toho vyplývá, že o zahájení územního řízení bude možné zažádat ve 2. polovině měsíce září, nejpozději začátkem měsíce října. Stavební úřad tedy vydá rozhodnutí v průběhu měsíce listopadu.
   Pokud žádný z účastníků řízení neuplatní právo námitek, lze předpokládat nabytí právní moci tohoto územního rozhodnutí koncem měsíce prosince 2014.
   Další fází přípravy je stavební povolení, které by za příznivých podmínek mohlo být vydáno v 1. pololetí 2015, ve 2. pololetí 2015 pak soutěž na zhotovitele stavby. Zahájení výstavby by bylo možné na jaře 2016. Délka výstavby je přibližně 8 měsíců.
   Možnost realizace do 2 -3 let lze potvrdit jako reálnou.

   S pozdravem Jiří Nouza

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné