Jaké téma vás zajímá ?

Detail dotazu "Parkovací zána v ulici Brunclíkova"

Petrásek Filip
15 15.01.2016
Sledujte tento dotaz

Dobrý den pane náměstku,

v souvislosti se zaváděním placených zón stání na Praze 6 bych rád upozornil na 1 nesmysl a rád bych Vás požádal o vyjádření + nápravu.

V ulici Brunclíkova u stanice metra A Petřiny je navržena v celé délce ulice fialová - tj. smíšená parkovací zóna. Smíšené stání už tu máme nyní – a to zcela zdarma. Zavedením fialové zóny dojde pouze k legitimizaci současného stavu, z Brunclíkovy ulice se rázem stane P+R parkoviště a zaplatíme za to my (zdejší obyvatelé) i dojíždějící. Takové „řešení“ je HLOUPÉ. Pro dojíždějící řidiče je to totiž velmi pohodlné, nevybavuji si jinou stanici v rámci celého pražského metra, kde by bylo možné vyjet výtahem z nástupiště přímo na veřejné parkoviště. Pouhé zpoplatnění parkování situaci výrazně nezlepší.

Od zavedení parkovacích zón si slibuji výrazné zlepšení situace a proto Vás žádám O ZMĚNU NA MODROU ZÓNU V CELÉ ULICI BRUNCLÍKOVA, jinak je to jenom zbytečné tahání peněz z našich kapes.

Děkuji.

S pozdravem,

Petrásek, Praha 6

Odpověd

20.01.2016

Dobrý den, v ulici Brunclíkova již byla provedená úprava oproti původnímu projektu výrazným snížením rozsahu fialové (smíšené) zóny na základě požadavku městské části Praha 6, která posléze celý takto předělaný projekt zón placeného stání schválila. Regulace výskytu P+R je v zónách placeného stání prováděná cenovými parametry, kdy za celodenní stání (8-18 hodin) by zde návštěvník zaplatil 300 Kč tj. cca. 6 000 Kč měsíčně (pracovní dny). Toto je však málo reálné, neboť za 6 000,- Kč měsíčně mohou dojíždějící parkovat přímo v centru hlavního města v hromadných garážích. S pozdravem, Petr Dolínek

Petr Dolínek (Současný radní)

Náměstek primátorky hl. m. Prahy

Rozšířený profil

Zobrazit dotazy dané kategorie dotazů:

Parkovací zóny
< Zpět na seznam dotazů

Diskuze

2 komentářů k dotazu “Parkovací zána v ulici Brunclíkova”

 1. Josef Jůza
  0115.1.2016 (22:31)

  Dobrý den. Jak čtu připomínku, nevidím tam ten avizovaný nesmysl, a nejsem si jist, jestli zdání hlouposti neplyne z neznalosti výše poplatků za krátkodobé parkování. Proti modrým zónám se objevovaly velké námitky, že je potíž se zaparkováním návštěvy nebo řemeslníků. Fialová zóna umožní, že snadněji zaparkuje návštěva, ale pro celodenní parkování dojíždějících by se citelně prodražila. Tam, kde jsou nyní zóny s placeným krátkodobým stáním, se ukázalo, že parkujících aut dramaticky ubylo. Těch řidičů, kteří budou chtít dát za zaparkování přes den 70 (7 hodin po 10 Kč) až 480 (12 hodin po 40 Kč) korun (nejspíše někde kolem dvou set) nebude tolik, zvlášť mezi denně dojíždějícími, když budou moci zaparkovat o pár set metrů dále pořád zadarmo, nebo ve Zličíně za 20 korun za den. Takže slova, kterými byla hodnocena navržená fialová zóna, se mi nabízejí k ohodnocení této připomínky.

  • Petrásek
   0120.1.2016 (16:17)

   Dobrý den, Vy i pan Dolínek argumentujete cenou za parkování, která většinu od parkování u metra A Petřiny odradí. Ale v odpovědích nezohledňujete následující:

   1) Petřiny jsou stanicí pro obrovskou spádovou oblast Prahy Západ, spoustu měst a obcí Středočeského, Ústeckého a Karlovarského kraje. Přespolním řidičům stačí po příjezdu do Prahy projet pár semaforů a jsou na Petřinách. Nemusí se proplétat hustým provozem do centra a následně složitě hledat parkování.

   2) Srovnávat metro Petřiny se Zličínem nelze, dojezd na Můstek z Petřin je 13 minut, ze Zličína 21 minut. Navíc, neznám jinou stanici v rámci celého pražského metra, kde si výtahem vyjedete z metra přímo k zaparkovanému autu (Petřiny).

   3) Peníze, co zde nechají za parkování by jinak prostáli v kolonách v benzínu.

   Zaparkovat na Petřinách je pro dojíždějící MIMOŘÁDNĚ POHODLNÉ, proto faktor ceny za parkování nebude fungovat dostatečně efektivně, jako v jiných čtvrtích. Proto znovu žádám pana Dolínka o rozšíření modré zóny, abychom my rezidenti mohli parkovat v rozumné vzdálenosti od domu.

Přidejte komentář

Přidat nový soubor
Procházet ...

Povinné